Проекти
Телеканал Місто / Новини / Архів новин / Україна відтепер не буде переводити годинники на зимовий час та навпаки. Саме таку можливість передбачає новий законопроект, який розглядатиметься у Верховній Раді 23-го вересня. Ставлення полтавців до такої ініціативи нардепів дізнавався Руслан Гунько та Дмитро Ейбатов.

Архів новин

Україна відтепер не буде переводити годинники на зимовий час та навпаки. Саме таку можливість передбачає новий законопроект, який розглядатиметься у Верховній Раді 23-го вересня. Ставлення полтавців до такої ініціативи нардепів дізнавався Руслан Гунько та Дмитро Ейбатов.
Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/TK9LCx2UgNSHJ
Автор законопроекту у Верховній Раді України, який передбачає відміну переходу країни на зимовий час та навпаки, – Олег Надоша, який свого часу був мером міста Кременчук. Пояснюється така ініціатива відсутністю економічного підґрунття, а саме, за даними експертів, економія від таких переходів в перерахунку на одну людину складає лише... 5 гривень. Полтавці з тим, що перехід економічно невигідний, погоджуються та додають: в переводі стрілок наразі сенсу немає. /Бліци – Я пам'ятаю, коли починалося це все, це було зроблено через роботу підприємств, а не заради людей. Зараз підприємства все-одно не працюють, електроенергія не економиться – Підтримую, щоб не переходити. А для чого воно?! Плутатися?! – Немає сенсу переходити, якщо з економічної точки зору – Підтримую, тому що зручніше – не потрібно, щоб організм перелаштовувався з одного часу на інший. Уже раз перелаштувалися – хай буде – Ми звикли так, коли раніше ми працювали і було все нормально. А зараз почали переходити – діти хворіють, старі хворіють – Не потрібен цей перехід, бо впливає на здоров'я людини – Краще, щоб не переводили стрілки, бо вставати на 1 годину раніше/ З психологічної точки зору такі переведення стрілок на літній-зимовий час не надто впливають на людину, впевнена психолог Кіра Сєдих. /Кіра Сєдих, віце-президент Інституту системної та сімейної психотерапії Все залежить від того, як ви до цього ставитесь. Були проведені різні дослідження з приводу фізіологічних ритмів, біологічних ритмів і немає однозначної відповіді: корисно чи шкідливо переводити стрілки. Безумовно, в момент переводу є стрес/ Позбутися стресу, додає Кіра Сєдих, можна, швидше звикнувши до часових змін. Полтавці, натомість, здебільшого жаліються на шкоду від переведення годинникової стрілки. /Бліци – Мені важко. Що може вирішити 1 година? Але мені важко. Перші два тижні я не висипаюся або довше засинаю. Важко адаптуватися – Я дуже прискіпливо відношусь, мені важко дається кожен раз. Особисто мені не комфортно, і моїй дитині не комфортно – Ви знаєте, на мене ніяк не впливає: чи так, чи сяк/ Нагадаємо, північні сусіди України в цьому році вже відмовилися від переведення стрілок годинника на зимовий/літній час через економічну недоцільність. Який шлях обере Україна, стане відомо вже 23 вересня. Руслан Гунько
12.09.2011
279
0