У Дендропарку висихає ставок

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/sXMNUDDIgPCtN

Мешканці селища Яківці б'ють на сполох: улюблене місце рибалок – один з п'яти ставків в Дендропарку – перетворюється на смердюче болото. Люди хвилюються за качок та рибу, які можуть загинути, та шукають тих, хто врятує водойму.

Полтавський міський парк, більш відомий полтавцям під назвою Дендропарк, – це парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Але вже незабаром від нього може лишитися тільки пам'ять, – хвилюються небайдужі: з 5 ставків один – на межі зникнення.

/мешканка с.Яківці

Ця водойма, цей ставок був повноводний, був великий, тут багато відпочивальників було, багато було рибалок. На жаль, зараз цей ставок перетворюється на смердючу калюжу, смердюче таке болото/

Ані рибалок, ані відпочивальників тут вже не знайти – продовжує жінка, і додає: боїться, що скоро зникнуть і мешканці ставка.

/мешканка с.Яківці

Тут велике різномаїття тварин, і качки, і лисухи, і ондатри. Я вже не кажу про різноманіття водної фауни. На жаль, все це гине. Ви бачите те, що ви бачите – відпочивальників, звісно, на цьому ставку ви не бачите/

Наші журналісти з'ясували, що Дендропарком опікується комунальне підприємство «Декоративні культури». Начальник останнього Олексій Харченко у телефонній розмові пояснив, що стосовно Полтавського міського парку існує проект-реконструції, у якому закладено і відновлення водойм. Наразі проект – на стадії проходження державної експертизи. Детальніше запропонував дізнатися в управлінні житлово-комунального господарства, бо саме вони виступають замовником останнього. Заступник мера Олександр Найпак, який і курує комунальний сектор міста, вніс більше ясності у питання Дендропарку. На жаль, для ставків та їх мешканців приємного небагато. На сьогодні у пріоритеті міської влади – дерева, деякі з яких, пояснив пан Олександр, – дуже рідкісні. Саме на підрізку старих та висадження нових зелених насаджень будуть витрачені кошти із субвенції обласної ради – 200 тисяч гривень. Плюс на наступній сесії збираються виділити ще 200 – з міської казни. Дерева – це перший етап реконструкції, заплановий на цей рік, тож про водойми можна буде говорити вже після його реалізації, – резюмував Олександр Найпак.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію