Полтавські велосипедисти вимагають покращити велоінфраструктуру

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/ujJkdP0EgP9dG

В теплу пору року багато пасажирів громадського транспорту пересідають на двоколісні транспорті засоби. Це, по-перше, економія грошей та часу, говорять велосипедисти, а по-друге – здоровий спосіб життя. Та тримати себе у бажаній фізичній формі останнім досить проблематично, адже у Полтаві майже не розвинена велоінфраструктура. Де безпечно можна проїхати Полтавою і залишити свого двоколісного друга, дізнавалися наші журналісти.

Розвинена велоінфраструктура – характеристика справжнього європейського міста. В Полтаві, розповідають члени громадських велоорганізацій, з цим виникають певні проблеми.

/Павло Кушніренко, член ГО «Вело Полтава»

Робляться на даному етапі велопарковки біля музею Котляревського, зроблені парковки в інших місцях. Є навіть велодоріжка на околиці міста в Яківцях. Але дуже-дуже мало для міста робиться/

Та все ж останніми роками, розповідає начальник відділу туризму управління культури Полтавського міськвиконкому Віталій Павлов, ситуація стала покращуватися.

/Віталій Павлов, начальник відділу туризму управління культури Полтавського міськвиконкому

За ініціативи в першу чергу громадськості. Тому що вже не перший рік, другий чи третій поспіль ініціативна група ГО «Вело Полтава», окремі громадяни міста, вони постійно приходять як у міськвиконком, так і до нашого управління зокрема з проханням щось зрушити з мертвої точки/

Навесні коло найбільш відвідуваних музейних установ Полтави було встановлено 3 спеціальні велопарковки. На них, говорить Віталій Павлов, місто витратило 16 тисяч гривень. Що ж до велосмуг, то ситуація і досі залишається складною. У Полтаві існує лише одна доріжка для велосипедистів. І в найближчий час, говорять фахівці, нова спеціальна розмітка на проїжджій частині міста не з'явиться.

/Віталій Павлов, начальник відділу туризму управління культури Полтавського міськвиконкому

Це досить проблемно, особливо в центральній історичній частині міста. Відвести вузьку вулицю згідно норм більше 1 метра під велосмугу - це практично на сьогоднішній день неможливо/

Та крім цих проблем, скаржаться велосипедисти, додається ще й досить скептична позиція автомобілістів по відношенню до їх транспортних засобів.

/Павло Кушніренко, член ГО «Вело Полтава»

Не поважають автомобілісти велосипедистів. Не вважають їх учасниками дорожнього руху. Немає між ними взаєморозуміння. Це все треба розвивати/

Тому для підтримки дружніх стосунків між усіма учасниками дорожнього руху велосипедисти закликають всіх водіїв вести себе чемно та толерантно.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію