Сьогодні у світі боряться з наркозалежністю

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/X39L6Fa6gNTCS

У 1987 році Генеральна асамблея ООН постановила щорічно відзначати 26 червня як Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами і їх незаконним обігом. Кількість наркозалежних, розповідають лікарі, в Україні зростає з катострофічною швидкістю. Що потрібно знати про наркотики - далі у сюжеті.

Ось уже 25 років поспіль світова спільнота відзначає Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами і їх незаконним обігом. Ця проблема, розповідає лікар-психіатр Іван Лобанов, досить актуальна для сучасної України. Адже кількість наркозалежних з кожним роком стрімко зростає.

/Іван Лобанов, лікар-психіатр

Сьогодні у нас в Україні в наявності є 1,5-2 млн. наркозалежних людей. Вважається, що кожного раку в Україні з'являється 150 тисяч наркоманів. Проблема в тому, що сьогодні тривалість життя наркомана, по тій же статистиці, 5 років. Крім того, ми можемо допомогти близько 3% наркоманам. Інші, як правило, гинуть/

Крім фізичної залежності, продовжує Іван Лобанов, наркохворі піддаються ще й матеріальній залежності. Адже, щоб забезпечити себе необхідною кількістю шкідливих речовин, потрібні досить значні кошти.

/Іван Лобанов, лікар-психіатр

У 2009 році куб ширки коштував 40 грн. Якщо людині достатньо за один раз пустити по вені 3 мл., і якщо їй достатньо за добу 3 ін'єкцій, в такому випадку в день у нас наркоману потрібно 360 грн. на те, щоб задовольнити свої потреби/

Сьогодні ця цифра зросла вже більше, ніж у два рази, додає лікар. Тому, щоб дістати необхідну дозу, наркозалежні досить часто звертаються до незаконних методів придбання. Люди починають красти у своїх рідних, близьких, друзів, відзначає Іван Лобанов. Дехто починає сам займатися виготовленням наркотиків. Лікуванню ця залежність піддається, наголошує лікар. Сьогодні існує вже декілька дієвих методів одужання від такої хвороби. Варто лише зібрати всю силу волі і прийти до спеціаліста.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію