2800 осіб в області вважаються наркозалежними, 900 з них – у місті Полтава

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/lEhvRRd0gNUiN

Таку статистику озвучили на прес-конференції в управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області. Якими заходами збираються боротися з наркоманією та які результати вже є, знають наші журналісти.

У поточному році органи внутрішніх справ області задокументували 739 наркозлочинів. З незаконного обігу вилучили близько 66 кг наркотичних засобів, розповів на прес-конференції начальник управління боротьби з незаконним обігом наркотиків Олег Кропивка. Крім цього, з 21 травня розпочалася операція «Мак - 2012». Триватиме вона до 28 вересня. Утім вже зараз є певні результати.

/Олег Кропивка, начальник УБНОН УМВС України в Полтавській області

За час проведення практичного етапу операції, станом на сьогоднішній день, підрозділами УМВС області виявлено 76 фактів незаконних посівів і вирощувань маку та конопель на присадибних ділянках громадян. Виявлено та знищено понад 14532 кущів нарковмісних рослин, з яких конопель - 10267, маку - 4255 на загальнй площі 2 га/

Позитивні зрушення у сфері регіональної наркополітики вже отримали, говорять учасники прес-конференції. Доказ тому – «Обласна цільова програма протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2012-2015 роки». Остання здійснюватиметься за трьома стратегічними напрямками: зменшення поставок, попиту та шкоди. З попитом на наркотики боротимуться лікарі.

/Ігор Мацицький, головний лікар Полтавського обласного наркологічного диспансеру

Те, чим ми можемо похвалитися сьогодні, чого майже ніде немає, це те, що... От чим ми відрізняємося, наша область, від інших - у нас є розуміння, співпраця між професіоналами та тими, хто приймає рішення/

Уже є позитивні результати замісної терапії. Утім багато проблем залишається. Одна з них - зменшення кількості звернень від батьків дітей, які вживають наркотичні засоби. Зазвичай дорослі починають бити на сполох, коли дитина вже повністю залежна від наркотиків. У цьому на допомогу приходять громадські організації.

/Максим Демченко, виконавчий директор благодійної асоціації «Світло надії»

Роль нашої організації в даній проблемі – те, що ми займаємося первинною профілактикою негативних явищ, зокрема наркоманії. У тому числі ми впроваджуємо програму із соціального супроводу тих, хто вживає наркотики/

Важливо проводити профілактичні заходи, наголошують учасники прес-конференції. Спільними зусиллями, переконані останні, можна перетворити День боротьби з наркоманією на день перемоги над нею.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію