У жителів Яківців – проблеми з виїздом із селища і поверненням до нього

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/mLxWo2UpgNUrg

Жителям селища Яківці досить проблематично виїхати до міста і повернутися додому. Міські автобуси, які обслуговують цей маршрут, за словами яківчан, нерегулярно здійснюють перевезення. Люди просто у відчаї: після трудового дня доводиться більше години чекати на свій рейс.

Упродовж цього тижня до нашої редакції надійшло декілька звернень від мешканців селища Яківці. Люди скаржаться на нестабільний рух двох міських маршрутів: №5 та №33. Якщо на роботу до міста потрібно потрапити на сьому годину ранку, то часто ця місія – просто нездійсненна.

/Олена Жовнір, жителька с.Яківці

Декілька днів тому зранку перший рейс прийшов, мабуть, десь о 6.50, і то сказав – я за графіком їду, я за інших не відповідаю. І то виявилася біла маршрутка, по-моєму, приватник. Він сам від себе їздить, приїжджає на маршрут чітко, але до цього не поїдеш/

Раніше ж, наголошують мешканці Яківців, міська програма «Місто без околиць», започаткована попереднім міським головою Андрієм Матковським, повністю виправдовувала свою назву.

/жителька с.Яківці

Взагалі було дивно і приємно, коли тільки пустили автобус. Було дуже несподівано: кожні 8 хвилин ходили автобуси, вони були просторі, а зараз немає стабільності, дуже незручно. Таке відчуття, що транспортного відділу у міськвиконкомі не існує/

Ініціативу з вирішенням проблемної ситуації з перевезенням яківчан жителі населеного пункту повністю взяли на себе. Активісти навіть написали декілька оголошень, в яких повідомлялося про приїзд телебачення. Саме ці об'яви, переконані мешканці Яківців, і сприяли чарівним перетворенням у русі їх місцевого транспорту. Саме цього дня автобуси ходили згідно з графіком, і ні хвилиною пізніше. Олена Жовнір говорить: це не надовго, з наступного тижня ситуація повернеться у своє звичне русло – проблема перевезень знову загостриться.

/Олена Жовнір, жителька с.Яківці

Виходиш, і не знаєш – поїдеш, чи не поїдеш. При мені чула, як водії домовляються, що ти їдь на цей рейс, а я не поїду. Або у мене багато людей на Яківці, я, напевне, поїхав. Наступний рейс поміняємося. Навіть, не соромлячись пасажирів/

З пані Оленою погоджується інша жителька Яківців. Жінка говорить: дістатися з Полтави додому – теж велика проблема. А диспетчерська служба, яка інформує громадян про транспортні перевезення, часто виявляється недієвою.

/жителька с.Яківці

В понеділок, в 17.48, по телефону 7-52-89 - центральна диспетчерська, телефонувала - спарений телефон. Взяла жінка слухавку, не представилася, треба дзвонити до 17.00. Потім люди безправні, куди дзвонити? кому дзвонити? 40 хвилин не було транспорту/

Та крім цієї ситуації, скаржаться яківчани, існує ще й проблема виїзду з Яківців у вихідні дні.

/Максим Мірошниченко, житель с.Яківці

У вихідні дні бувають такі моменти, коли наш транспорт яківчанський, так сказати, нечасто ходить. Цьому нема пояснення/

У центральній диспетчерській міста нашим журналістам підтвердили цю інформацію. У вихідні та святкові дні, говорять, кількість рейсів дійсно істотно зменшується. І вже після 20 години з Яківців громадським транспортом виїхати не вдасться. А в прес-службі міської ради нам надали дещо іншу інформацію. Так, останній рейс маршруту №5 з Яківців згідно з графіком, повідомили тут, повинен відправлятися о 21.15-21.30. Раніше ж автобус виїжджав о 22.30. За словами керівника прес-служби міської ради Ігоря Дудки, це пов'язано з малим пасажиропотоком. Для перевізників – це просто нерентабельно. Питання, що ж робити тим громадянам, які після 20.00 їдуть до міста або з міста до Яківців, залишається відкритим.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію