Полтавці дочекалися на прем'єру вистави «Соло для годинника з передзвоном»

У відеоархіві знаходяться 4 сюжети з такою назвою:
1) Сюжет №1
2) Сюжет №2
3) Сюжет №3
4) Сюжет №4

Понад півтора місяці у Полтаві актори обласного театру імені Гоголя працювали з видатним режисером, Народним артистом Росії, володарем Національної премії імені Тараса Шевченка та премії імені Станіславського Олександром Дзекуном. І от нарешті полтавці дочекалися на прем'єру їхнього спільного проекту – вистави «Соло для годинника з передзвоном».

П’єса словацького драматурга Освальда Заградника «Соло для годинника з передзвоном» написана близько 40 років тому. Проте актуальна і зараз. Головна тема п’єси – конфлікт поколінь. З одного боку літній швейцар Франтішек Абель, який збирає друзів по п’ятницях у своєму домі, аби помріяти з ними та згадати минуле. З іншого боку – цинічний та егоїстичний онук Павло, який у своїй байдужості до життя діда розмірковує, як відправити старого до притулку заради власного комфорту.

До Полтавського театру Олександр Дзекун цю п’єсу не ставив. Як він сам визнав, вистава дещо простіша за інші його театральні роботи, але така ж важлива, як і 156 попередніх.

/Олександр Дзекун, режисер вистави «Соло для годинника з передзвоном»

Я завжди говорю акторам, що наша задача - поставити спектакль, після якого людині стане легше жити. Має з'явитися натхнення жити, а не перебувати у такому відчаї, в якому більшість перебуває/

Графік роботи полтавських акторів на чолі із славетним режисером був достатньо напруженим. Адже знали: від цього спектаклю полтавський глядач чекає багато.

/Олександр Дзекун, режисер вистави «Соло для годинника з передзвоном»

Я проводжу репетиції вже 90 діб. Кожної доби, по 7 годин репетиції, двічі на день. Так що репетицій 70 вже було/

В ході творчого процесу було все: деяке протистояння акторів театру у відповідь на критику режисера, небажання змінюватись так, як цього вимагав Дзекун. Та зрештою взаєморозуміння і баланс було знайдено – і прем’єра відбулася.

/Олександр Дзекун, режисер вистави «Соло для годинника з передзвоном»

Я вдячний театру, особливо керівництву, що вони допомогли зробити таке оформлення, яке спонукає актора бути правдивим. Без цього важко було б чекати такого результату/

Журналістам Олександр Дзекун відкрив невеличку таємницю. Наступний твір, а це буде «Тарас Бульба», до Полтави приїде ставити молодий, але надзвичайно талановитий режисер Олексій Коломієць.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію