Спостерігати за лісовими угіддями тепер стало простіше

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/00Msi47SgPAUU

Близько 12 тисяч гектарів полтавських лісів знаходяться під наглядом відеокамер. На території лісових масивів області їх встановлюють, аби вчасно знешкодити осередки загорання або виявити порушників лісового порядку. Така техніка, говорять лісничі, вже дає свої результати.

33% полтавських лісових масивів знаходяться під пильним відеонаглядом. Вже другу камеру відеоспостереження, розповідає лісничий Віктор Махиня, встановили на території Борівського лісництва, яке знаходиться у Котелевському районі області.

/Віктор Махиня, лісничий Борівського лісництва ДП «Полтавський лісгосп»

В цьому році ми встановили відеонагляд за лісовими масивами, який перекриває не тільки наше лісництво. Ми бачимо Руднянське лісництво, сусіда нашого, десь на 15-20% бачимо Рублівське лісництво. Дуже гарно бачимо Диканьку/

Майже 50 років тому, говорить начальник штабу цивільної оборони державного підприємства «Полтавський лісгосп» Олександр Кислий, на місці сучасної відеокамери стояла оглядова вишка. Висота останньої тоді досягала 26 метрів. За півстоліття дерева виросли і вишка, відзначає спеціаліст, втратила своє функціональне призначення. Тому, говорить чоловік, внесли архітектурні зміни до охоронної структури лісництва.

/Олександр Кислий, начальник штабу цивільної оборони ДП «Полтавський лісгосп»

За власні кошти зробили їй реконструкцію. Наростили до висоти 37 метрів і встановили відеокамеру. Вартість цієї вежі обійшлася близько 65 тисяч гривень. Але вона дає значні економічні ефекти/

Найважливіше досягнення відеоспостереження, продовжує Олександр Кислий, – вчасне реагування на загорання на території лісового масиву.

/Олександр Кислий, начальник штабу цивільної оборони ДП «Полтавський лісгосп»

Завдяки їй ми своєчасно виїжджаємо на будь-які загорання, яких на сьогоднішній день у лісгоспі було тільки 4, і бажано, щоб їх не було. Проводимо профілактичні заходи, своєчасно попереджуємо людей про правила поведінки в лісі/

Повний оберт на 360 градусів, відзначає Віктор Махиня, камера здійснює за 3 хвилини. Зображення ж транслюється у реальному часі на спеціальний монітор. На екрані, пояснюють спеціалісти, можна чітко встановити місце загорання лісу. І у випадку пожежі – оперативно відреагувати.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію