На Полтавщині податківці викрили черговий конвертаційний центр

Близько 92 мільйонів гривень було проконвертовано за два останні роки на території Полтавської, Дніпропетровської, Черкаської та Київської областей. Днями працівники податкової міліції Полтавської області припинили діяльність міжрегіонального «конвертаційного» центру. Останній займався перетворенням безготівкових коштів у готівку з використанням «фіктивних» підприємств.

В липні працівники Податкової міліції Державної Податкової Служби України у Полтавській області припинили діяльність міжрегіонального «конвертаційного» центру. Останній, розповідає прес-офіцер управління податкової міліції Дмитро Скобельський, займався конвертацією безготівкових коштів у готівку з використанням «фіктивних» підприємств.

/Дмитро Скобельський, прес-офіцер УПМ ДПС України у Полтавській області

Схема діяльності «конвертаційного» центру полягала в наданні легальним суб’єктам господарювання – «замовникам» – документів на формування витрат, в тому числі – податкового кредиту з податку на додану вартість/

Для переведення безготівкових грошових коштів у готівку, продовжує Дмитро Скобельський, використовувались банківські рахунки близько 17 фіктивних фірм, відкритих в одній із філій банківської установи. Усього ж протягом двох років функціонування «конвертаційного» центру, відзначає податківець, зловмисники проконвертували близько 92 мільйона гривень. Тому, після викриття правопорушників, податківці вилучили всі докази злочинів.

/Дмитро Скобельський, прес-офіцер УПМ ДПС України у Полтавській області

Під час обшуків за місцями реєстрації підприємств та учасників «конвертаційного» центру вилучено печатки, чекові книжки та іншу фінансово-господарську документацію «фіктивних» підприємств. Заблоковано на рахунках майже півмільйона гривень «тіньових» коштів/

За фактом створення суб’єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності порушено кримінальну справу за частиною 2 статті 205 Кримінального кодексу України (фіктивне підприємництво). Тривають заходи щодо відшкодування завданих державі збитків.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію