Американський білий метелик зарахував Полтавщину до областей з карантинним режимом

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/RUrDQLl2gNS8h

Полтавщина входить до числа шести областей, у яких оголошено карантин через американського білого метелика, – підтверджують ситуацію у Державній інспекції захисту рослин в Полтавській області. Чим саме страшна ця комаха та чи варто боятися її полтавцям, з'ясовували Інна Безугла та Максим Мовсесян.

Личинка американського метелика надзвичайно прожерлива, кажуть науковці. Кілька гнізд цих комах можуть обгризти доросле дерево. До смаку личинкам майже 300 трав'янистих, кущових і деревних рослин як дикорослих, так і культурних.

/Віктор Закалюжний, доцент кафедри біології

Личинка американського білого метелика - гусінь найбільше полюбляє нищити листя таких плодових, як яблуні, груші, вишні, черешні, алича. Серед культур городнії шкодить кукурудзі, капусті, соняшнику/

Родом із Північної Америки, цього шкідника завезли спершу до Угорщини, а в 1952 році він з'явився і в Україні. За даними на 2012 рік, розповідає доцентр кафедри біології педагогічного університету Віктор Закалюжний, американський білий метелик поширений у 18 областях країни, серед них – і Полтавська. Розповсюджуться він із швидкістю 30-40 км/рік із заходу на схід. Нині вже досягнув Донеччини. Враховуючи особливості клімату України, за сезон з'являється два покоління метеликів. На першій стадії – у червні, наступне поповнення очікують наприкінці липня.

/Віктор Закалюжний, доцент кафедри біології

В цьому році весна прийшла відносно рано, була суха і тепла. А високі температури літа сприяють масовому розмноженню та появі небезпечних шкідників. Ось це ми і спостерігаємо і в цьому році/

Контролює це питання Державна карантинна служба, втім, дізнатися у них будь-яку інформацію наразі не вдалося. Доцент кафедри біології та основ здоров'я людини ПНПУ Віктор Закалюжний розповів, що нині боряться зі шкідниками, на жаль, тільки хімічним методом. Хоча раніше на спеціальних фермах вирощували, а потім випускали їздців, які поїдали листогризучих. Хімічними ж препаратами зазвичай обробляють рослини за 3-4 тижні до доспівання культури, розповідає вчений. При дотриманні всіх норм, а також при наявності опадів, хімікати згодом розпадаються. Якщо ж ці умови не виконуються – від речовин страждатимуть нирки, печінка, кишківник.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію