Несправний світлофор + недотримання правил дорожнього руху = ДТП

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/UGb45NCugNTqb

По пів-години стояти у пробці змушені були і полтавці, які цього ранку намагалися дістатися роботи особистим чи громадським транспортом вулицею Артема чи Шевченка. Затримка руху сталася через ДТП на перехресті цих вулиць. Хто з учасників аварії винен – водій легковика «Део Нубіра», працівники міліції на службовій «сімці» чи несправний світлофор – дізнавалися наші журналісти.

Валерій Леонідович за кермом вже 30 років. За цей час, розповідає чоловік, жодного разу не потрапляв у ДТП. Тож аварія цього ранку стала для нього неприємною несподіванкою, особливо через те, вважає водій, що його вини у пригоді немає.

/Валерій Леонідович, водій

Я їхав по головній дорозі. Світлофор тут не працює вже 2 чи 3 дні. Я їхав кілометрів 50 (на годину) і з-за вантажівки вискочила міліцейська автівка - «сімка», хоча ця смуга повертає якраз наліво. Я просто навіть не встиг відреагувати, загальмував прямо на неї/

Натомість, за словами Валерія Леонідовича, інші учасники дорожньо-транспортної пригоди - працівники правоохоронних органів - стверджують, що рухалися за правилами... на зелене світло. Підтвердити чи спростувати версію правоохоронців на місці нашій знімальній групі не вдалося: коментувати ситуацію без дозволу керівництва останні відмовилися.

За офіційною ж версією, як нам вдалося з'ясувати пізніше, винними у ДТП дійсно були працівники міліції. У прес-службі управління Державтоінспекції у Полтавській області несправність світлофора під час аварії підтвердили.

Після пригоди останній одразу почали ремонтувати. Та чи надовго вистачить цього ремонту? – запитуються полтавці, бо на перехресті Артема та Шевченка, стверджують мешканці вулиці Артема, світлофор не працює систематично.

/Надія, мешкає по вулиці Артема

Дуже часто не працює світлофор, виключають його. Якщо навіть і працює о 9 вечора, потім перейти дорогу просто неможливо/

/Любов Яківна, мешкає по вулиці Артема

Не працює світлофор дуже часто. Хто винуватий? Хто слідкує за цим, щоб світлофор працював? Але світлофор дуже часто не працює і створюються ось такі аварійні ситуації/

Втім, навіть при несправному світлофорі аварійної ситуації на цій ділянці дороги можна було б уникнути – пояснюють у ДАІ: на перехресті встановлено знак «Поступися дорогою». Саме його і не помітили чи проігнорували порушники дорожнього руху, за що й поплатилися пом'ятим крилом і передбаченим статтею 124 адміністративного кодексу покаранням, яке визначить суд.

Але несправність світлофорів у Полтаві – не єдина причина виникнення аварійних ситуацій на дорозі. Іноді навіть ті, що працюють, вводять водіїв в оману: особливо влітку, стверджують шофери, коли через яскраве сонячне світло розібрати, який сигнал показує прилад, просто неможливо.

/Бліци

- Дійсно засліплює світлофор і незрозуміло, який – червоний, жовтий чи зелений світить. Важко навіть на світлофорі з іншого боку дороги визначити. Тому виникають труднощі, і аварії через це бувають досить часто

- Взагалі скло у світлофорів у Полтаві дуже погане. Вони не дають об'єктивної інформації в сонячний день

- Буває, але не на всіх світлофорах. На нових світлодіодних - нормально, а на старих – звичайно.../

Щоб дізнатися, скільки у Полтаві світлодіодних світлофорів, які не відбивають сонячне світло, і чи збільшиться їх кількість найближчим часом, наші журналісти звернулися до прес-служби Полтавської міської ради. Згідно з інформацією, яку надав керівник останньої, всього у Полтаві 60 світлофорних об'єктів, зрозуміліше - перехресть, а це 1870 світлофорів. З них світлодіодних - 370 і 175 - частково світлодіодних. Минулого року жодного нового з них встановлено не було, але цього року на 2 об'єктах - перехрестях Енгельса та Артема і Енгельса та Половка - замість лампових пообіцяли встановити світлодіодні. На це міська влада планує витратити понад 100 тисяч гривень. Всього, зазначив керівник прес-служби міської ради, підтримання світлофорів у Полтаві в робочому стані місту у 2012 році обійдеться у 178 тисяч.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію