Світова спільнота сьогодні відзначає День фотографа

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/pQ17gWuOgNUFQ

За традицією, говорять знавці світлин, ця дата святкується 12 липня, в день святої Вероніки. Остання вважається покровителькою фотографії. Чим особлива професія фотографа – з'ясовували наші кореспонденти.

12 липня – День фотографа. Це свято відзначають як професіонали, так і аматори фотомистецтва. Перша чорно-біла світлина була зроблена у Франції у 1826 році. Кольорові ж фотографії, розповідають знавці своєї справи, з'явилися ще в середині XIX століття. Для їх створення використовувалися три камери – на кожну встановлювали світлофільтр (червоний, зелений і синій), а потім з'єднували зображення. Взагалі мистецтво фотографування, відзначають професіонали, – це поєднання декількох складових.

/Микола Баскес, фотограф

Мене реально це затягло, якесь таїнство фотографії. Це мистецтво, це спосіб життя, це, не буду кривити душею, це теж спосіб заробітку/

Активно займатися фотографією Микола Баскес почав 12 років тому. Відтоді, говорить хлопець, його просто затягло у це мистецтво. Перше знайомство з технікою, згадує професіонал, він запам'ятав на все життя.

/Микола Баскес, фотограф

Сам фотоапарат тоді являв собою реально грандіозний такий «дівайс». Я тоді знімав на «Фед», і дальномірне наведення на різкість – це було теж трішки захоплююче/

Якщо Микола разом зі своїми колегами фотографують на професійну цифрову техніку, то наш колега, оператор Студії «Місто» Максим Мовсесян, віддає первагу ще радянським фотоапаратам. Максим розповідає: захоплюватися фотомистецтвом почав зовсім випадково.

/Максим Мовсесян, фотограф

Якось до рук потрапив такий фотоапарат, і я почав пробувати, старатися, що з ним зробити. І почало виходити. Грошей на дорогий цифрофий професійний фотоапарат немає, тому користувався цим, і зрозумів, що це круто. Зраз мало хто займається, ти виділяєшся так і по-своєму цікаво/

У колекції Максима – близько 20 раритетних фотоапаратів. Їх, говорить хлопець, збирав по всій Україні. Щоразу, ідучи проявляти плівку, зізнається Максим, у душі відчуває таке хвилювання, ніби перед побаченням з коханою дівчиною. Саме це відчуття, зазначає фотограф, і стимулює його до заняття улюбленою справою.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію