Сьогодні – остання в цьому році п'ятниця тринадцяте

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/wk-Fs7kigNUwK

Сьогодні – п'ятниця 13-те. Для когось – звичайний робочий день, а для людей забобонних – дата чортової дюжини. Вони побоюються всіляких неприємностей, лякаються, зустрівши чорного кота, і навіть відмовляються виходити на вулицю. Як ставляться полтавці до п'ятниці 13-го і чи варто взагалі боятися цього співпадіння, дізнавалася Інна Безугла.

У п'ятницю 13-го краще не укладати серйозні договори, не планувати на цей день весілля. Одне народне повір'я розповідає, що саме тоді на шабаш злітаються 12 відьом, а тринадцятим до них приєднується сатана. 13 число припадає на п'ятницю частіше, ніж на будь-який інший день, стверджують деякі забобонні люди. Цьогоріч така комбінація дня тижня та дати місяця випадає тричі: дві тринадцятих п'ятниці вже минули у січні та квітні, остання нині – у липні.

Можливо, ті, хто дійсно побоюється п'ятниці, за народними повір'ями таки залишилися вдома. Полтавці ж, з якими нам вдалося поспілкуватися цього дня, переймалися виключно своїми справами, і п'ятниця, 13, розповіли вони, їх абсолютно не турбує.

/Бліци полтавців

- Ні, не боїмося, ми поспішаємо на вокзал, тому не боїмося

- У мене гараж під номером 13, тому я у будь-якому разі не боюсь. Звичайний день, п'ятниця, короткий для нас

- Я нічого не боюся

- Мої друзі не розповідали нічого такого, і зі мною не траплялось нічого у п'ятницю, 13, тому я не боюся

- 13 числа народився мій син, тому для мене 13 число завжди свято!/

А щоб страшні наслідки п'ятниці вас обминули, народна мудрість радить цього дня відвідати храм. Але представники православної церкви закликають не вірити в суєтність, адже на долю людини впливають не числа, а думки і вчинки.

/о.Василь, священик

Я скажу чесно, що православна церква з посмішкою на все це дивиться. Ми розумієм, що рятує Бог, людина повинна вдосконалюватись, зміцнюватись. Числа ніяк не впливають на людину і не можуть впливати. Духовність впливає/

В американському штаті Індіана діє закон, згідно з яким господарі чорних котів, випускаючи у п'ятницю 13-го своїх домашніх улюбленців на вулицю, зобов'язані одягати на них нашийники із дзвониками.

Люди вірять у багато забобон. Серед них і про чорного кота, який приносить їм невдачу. Але ці чудові тваринки не винні у тому, що навигадували собі самі люди.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію