Полтавську єпархію відтепер очолює Митрополит

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/ATVwKMtlgNUnp

9 липня поточного року під час Божественної літургії у соборному храмі Київського Свято-Пантелеймонівського жіночого монастиря у Феофанії з нагоди 20-ти річчя Предстоятельського служіння Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Володимира він звів архієпископа Полтавського і Миргородського Филипа у сан Митрополита.

/Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський

Це є оцінка діяльності всієї полтавської громади, всього духовенства, храмів та монастирів. Ми зверталися до Митрополита із проханням, аби звершував молитви на наш благодатний Полтавський край/

Митрополит Филип став третім митрополитом на Полтавській кафедрі упродовж її понад 200-річного існування.

Минулого року, 30 грудня, Владика відзначив 10-ліття свого архіпастирського служіння на Полтавській землі. Також 10 років він очолює Синодальний відділ релігійної освіти, катехизації та місіонерства. Керівництво церкви покладає на Владику завдання здійснювати закордонні поїздки з метою налагодження міжцерковних зв'язків. Більше 15-ти років Владика Филип очолює духовну школу Полтавської єпархії. В рамках програми збереження пам'ятників церковного мистецтва у Полтавській єпархії з'явилось факсимільне (тобто, точно відтворене) видання Пересопницького Євангелія. Таких всього 1000, один із екземплярів був переданий на урочистому відкритті Других Покровських міжнародних просвітницьких читань в жовтні 2009 року Предстоятелем Української Православної церкви Володимиром Владиці Филипу.

За час перебування Владики на Полтавській кафедрі збільшилось число парафій, відкрито чимало недільних шкіл та дитячих літніх таборів, проводиться активна духовно-просвітницька діяльність. Ці та інші соціально значущі напрямки, в тому числі – будівництво нових і відновлення зруйнованих у радянські часи храмів, за словами самого Владики, будуть пріоритетними у роботі і надалі.

/Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський

Нам треба більше уваги приділяти соціальному служінню церкви: допомагати малозабезпеченим, пристарілим, людям, які знаходяться у місцях позбавлення волі, людям, які мають проблеми зі здоров'ям, які потребують не тільки молитовної, а соціальної, матеріальної допомоги церкви/

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію