Українців стає все менше

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/2NdT-ZfTgNUe6

Уже з початку цього року населення нашої країни зменшилося до 45 мільйонів, повідомляють українські ЗМІ, посилаючись на дані Міністерства охорони здоров'я. Якщо кількість людей на Земній кулі збільшується, то в Україні констатують зворотній процес: уже 20 років наших співвітчизників помирає більше, ніж народжується. Скільки нині полтавців і які чинники впливають на кількість населення в обласному центрі – досліджувала Інна Безугла.

Україну за смертністю дорослого населення порівнюють з країнами третього світу – Конго та Гвінеєю. У нас кожен десятий не доживає до 35 років, а щорічно ми втрачаємо більш ніж 700 тисяч співвітчизників, порахували столичні ЗМІ. Демографічна ситуація у Полтаві порівняно з даними, отриманими від перепису населення у 2001 році, також мало втішна.

/Ірина Сергеєва, начальник міського управління статистики

Наше населення скоротилось на 20 тисяч, і ця негативна динаміка з року в рік збільшується. Лише за 4 місяці поточного року чисельність мешканців обласного центру скоротилася на 843 особи/

Формують ці показники дві цифри, розповідає начальник міського управління статистики Ірина Сергеєва: смертність в Полтаві нині у півтора рази перевищує народжуваність. І ці цифри продовжують збільшуватись. Полтава – місто, що належить пенсіонерам і молоді, так мовою цифр людей похилого віку у нас більше 80 тисяч, а молодих – більше 54. Втім, підростаюче покоління не рятує ситуацію з міграцією, а скоріше навпаки. Міські статисти говорять: занепокоєні тим, що кількість людей, які полишають область, з року в рік збільшується. Жінки вважаються більш осідлими, ніж чоловіки. Але за рахунок того, що останні 20 років у Полтаві народжується більше хлопчиків, які виростають, навчаються, а потім активно шукають більш привабливі робочі місця, – затримуватись тут не поспішають.

/Ірина Сергеєва, начальник міського управління статистики

В Полтаву приїжджають для проведення якихось навчальних робіт, бізнесу, постійного проживання, але вибуває набагато більше. Тобто, прибуло 925, а вибуло 1309/

Нині у Полтаві, згідно зі статистичними даними, проживає 290 тисяч осіб.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію