В Україні виділять близько мільярда гривень на облаштування виборчих дільниць веб-камерами

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/V4ut2ykSgNSN9

В рамках підготовки до парламентських виборів в Україні виділять близько мільярда гривень на облаштування виборчих дільниць веб-камерами. 68 тисяч таких пристроїв будуть здійснювати трансляцію процесу голосування з усіх куточків країни. Мета розробників відповідного закону, прийнятого Верховною Радою 10 липня, – забезпечити прозорість виборчого процесу.

Такий вигляд має конференц-зала, оснащена веб-камерою, що веде трансляцію у мережу Інтернет. Ніяких відмінностей від виборчої дільниці, існуючої поки що в проекті. Технічне завдання свого часу лягло на плечі мережевого інженера Сергія Гаманова.

/Сергій Гаманов, інженер мереж

Для організації веб-трансляції досить самої веб-камери і плюс високошвидкісний інтернет-канал/

Веб-трансляцію виборчого процесу вперше здійснили у Росії. Від початку дня голосування і до закриття дільниць камери працювали в режимі он-лайн. У Києві ідея сподобалася спочатку і владі, і опозиції.

/Володимир Ар'єв, Народний депутат України

Я думаю, що це дуже хороша ідея, єдине, що треба зафіксувати законодавчо те, що результат, який можна отримати з цих веб-камер, міг бути доказом. Оце буде тоді ефективно. З іншого боку це буде просто наочний приклад того, що теоретично можна зафіксувати фальсифікації/

Правда закон розробили і провели через Парламент все ж таки «регіонали». Опозиція негайно передумала. Кажуть, навіть готує заборонний законопроект.

/Володимир Яворівський, Народний депутат України

Для абсолютної прозорості виборчого процесу, довкола яких в Україні стільки легенд, але і стільки скандалів, причому небезпідставних скандалів, я думаю, що цю практику варто було би застосувати, але, думаю, що її потрібно вдосконалити/

Аргумент авторів закону – прибрати загрозу фальсифікацій в принципі. Аргумент противників – це безглуздо і дорого. Втім, аргументи «за» є не тільки у політиків, а й у профільних фахівців.

/Сергій Гаманов, інженер мереж

Якщо буде реалізована така програма, вибори пройдуть, але ті канали, які будуть побудовані під проект, залишаться. Їх можна буде використовувати для забезпечення інтернетом тих же шкіл/

А «народні гроші», якими так переймається опозиція, не пропадуть. Після виборів веб-камери отримають застосування на вулицях міст. 34 тисячі нових, сучасних оптико-волоконних ліній залишаться в регіонах і служитимуть там розвитку вітчизняного інтернету. А у день голосування система гарантує прозорість виборчого процесу. Адже до спостерігачів у будь-який момент зможе приєднатися кожен бажаючий.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію