У Полтаві продовжують формувати списки хворих, які страждають на підвищений тиск

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/8UF2K2h6gPCss

Такі заходи відбуваються за ініціативи Президента України. Далі відповідно до цього переліку громадян планують допомогти їм у придбанні ліків, що знижують тиск. Обіцяють, що українці, які страждають на артеріальну гіпертензію, отримуватимуть відшкодування за придбані медикаменти цієї групи. Полтавців же нині прохають звертатися до лікарняних закладів за місцем проживання з паспортами і реєструватися, адже зробити це офіційно вони можуть лише до кінця липня.

За амбулаторією сімейної медицини №3, що при четвертій міській лікарні, закріплено понад 6 тисяч полтавців, дві тисячі з них мають проблеми з артеріальним тиском, говорить сімейний лікар Світлана Лисенко.

/Світлана Лисенко, сімейний лікар аамубалторії сімейної медицини №3

Всі вони перебувають на диспансерному обліку, всіх ми запрошуємо на огляди диспансерні. Це обов'язкова процедура для всіх хворих проводиться три рази на рік/

Нині тут, як і по всьому місту, проводять реєстрацію хворих на артеріальну гіпертензію. Пацієнтам роз'яснюють, чому необхідно постійно приймати ліки і проводити профілактику таких ускладнень, як інфаркт та інсульт. Їм видають інформаційні листи, а також спеціальні щоденники, говорить Світлана Лисенко, до яких пацієнти вдома записують тиск і таким чином допомагають потім медикам підібрати адекватне лікування.

Що ж до процедури укладання списків хворих, які страждають на артеріальну гіпертензію, нині робота у медичних закладах Полтави йде повним ходом, зазначають представники місього управління охорони здоров'я. На під'їздах розклеюють об'яви, по можливості лікарі за власної ініціативи до тяжко хворих приходять безпосередньо додому. Втім обійти всіх фізично не можуть і просять населення бути активним у цьому питанні.

/Світлана Лисенко, сімейний лікар аамубалторії сімейної медицини №3

Сама процедура така: хворий бере свою амбулаторну картку і приходить до лікарні за місцем проживання. Як правило, ми наших хворих всіх знаєм. Але ті, які звертаються вперше, треба, щоб мали паспорт для перевірки реєстрації/

До третьої амбулаторії сімейної медицини, розповідають її працівники, звернулася четверта частина пацієнтів від тих, які мають проблеми із тиском згідно із даними самих медиків. І хоча сама реєстрація для створення списків триватиме до 1 серпня, у четвертій міській лікарні говорять: полтавці, які звернуться і після цієї дати, теж потраплять до переліку громадян, яким у подальшому відшкодовуватимуть витрати на придбання ліків, що знижують артеріальний тиск. Головне, прохають медики, щоб полтавці почули цю інформацію та звернулися до медичних закладів.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію