Цими днями у 1978 році у місті Олдем (Англія) народилася перша людина, зачата у пробірці

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/G8AiTDfNgPBea

Близько 15 років цей метод запліднення успішно використовується в Україні. Діти, яких лелека приніс у пробірці, є і у Полтаві.

Проблема безпліддя досить актуальна в наш час, констатують лікарі: за даними статистики, близько 15 % пар з різних причин не можуть мати дітей. Втім, у більшості випадків, заспокоюють медики, проблеми можна вирішити, альтернатива існує навіть для тих, хто має серйозні репродуктивні патології, які не дозволяють завагітніти природнім шляхом. Тут на допомогу приходить допоміжна репродуктивна технологія, так званий метод екстракорпорального запліднення – по-науковому, або «діти з пробірки» – по-народному. Єдиний недолік такого сопособу, розповідає завідуюча кабінетом планування сім'ї Полтавського міського клінічного пологового будинку Наталія Петрова, – його дороговизна. Коштує одна спроба естракорпорального запліднення близько 40 тисяч гривень. Втім, є й хороші новини: в Україні існує програма допомоги безплідним парам, яка забезпечує кожній жінці країни одну безкоштовну спробу.

/Наталія Петрова, завідуюча кабінетом планування сім'ї Полтавського міського клінічного пологового будинку

Жінка, у якої є такі проблеми, вона не може завагітніти, може звернутися до кабінету планування сім'ї жіночої консультації і там пройти необхідне обстеження. Її направлять в обласний центр планування сім'ї, який і направляє жінок на безкоштовну спробу екстракорпорального запліднення/

Звичайно, продовжує лікар, не всім вдається завагітніти у такий спосіб з першого разу – ефективність методу складає близько 30%. Але шанси на успіх досить високі, запевняє Наталія Петрова, відповідний і результат: тільки у Полтаві на сьогоднішній день проживає більше сотні дітей, яких лелека приніс у пробірці.

/Наталія Петрова, завідуюча кабінетом планування сім'ї Полтавського міського клінічного пологового будинку

У нас у пологовому будинку щомісяця 1,2,3 жінки народжують, які були запліднені шляхом екстракорпорального запліднення. І у жіночій консультації у нас серед 500-600 вагітних – 2-3 жінки, які завагітніли таким шляхом/

У Полтаві метод екстракорпорального запліднення поки не використовують у жодній лікарні, найближчі міста, де це можна зробити, – Харків, Київ та Дніпропетровськ.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію