У Полтаві готуються до Всеукраїнського перепису населення

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/ckuVai1qgNUiC

Полтавці бояться говорити, яка їх точна кількість проживає у квартирах та будинках, а ще приховують, скільки майна мають. Такі результати побачили працівники міського управління статистики під час проведення попереднього обліку. У 2013 році в Україні відбудеться перепис населення, говорять фахівці-статисти, тому нині вони ведуть підготовчі роботи: обходять у Полтаві будинки, визначають кількість жителів та складають карти, за якими працюватимуть уже наступного року. Чи може перепис населення змінити життя українців і полтавців зокрема, і як вони можуть на нього вплинути - дивіться у нашому наступному сюжеті.

Перший і єдиний Всеукраїнський перепис населення відбувся у 2001 році. За стандартами Організації Об'єднаних Націй, його слід проводити кожні 10 років. Український Кабмін переніс перепис з 2011 на 2012 рік, а в січні цього року заявили, що відбудеться він уже в 2013-му. Українцям запропонують заповнити анкету на 27 запитань. Крім традиційних – про стать опитуваних, дату і місце народження, громадянство та національність, родинні стосунки, в анкеті є ще й уточнюючі питання. Так, зазначаючи свою рідну мову, необхідно буде ще й вказати, чи володієте ви українською і чи вмієтє користуватися мовою жестів.

Також в анкеті з'ясовуватимуть житлові умови, тобто, тип приміщення, його розмір, кількість зайнятих домогосподарством житлових кімнат і тип володіння. Готуючись до перепису населення та житлового фонду, полтавські статисти зіткнулися зі значними проблемами.

/Ірина Сергеєва, начальник міського управління статистики

На кожному третьому будинку, особливо у приватному секторі, відсутні номери будинків, немає назви вулиць і провулків. А ми знаєм, що у Полтаві більше тисячі вулиць і провулків, і більше 23 тисяч будинків/

Але крім цього, полтавці не хочуть розповідати про новозбудовані приміщення, зокрема у приватному секторі, ще й приховують друзів, які у них тимчасово проживають, чи винаймачів кімнат. Нині обліковці складають спеціальні карти, на яких позначають новобудови, і списки полтавців. Якщо ж ці дані будуть неповними, кажуть статисти, то полтавці, відповідно, отримають і гірший бюджет.

/Ірина Сергеєва, начальник міського управління статистики

Я хочу звернутится до всіх полтавців з проханням: коли ходять наші обліковці і в подальшому будуть ходити, не приховувати ці показники, а чесно й відверто казати, скільки в помешканні проживає осіб. Для того, щоб можна було сформувати і бюджет міста. А за рахунок цього буде розвиватись і наша транспортна сфера, лікарняні витрати будуть більшими/

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію