Сьогодні у світі відзначають День дружби

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/1uBMIBFDgPAh3

Дружба, говорять психологи, – суперфеномен, дізнатися про який не у кожного виходить. Із 2011 року у світі започаткували окремий день, коли вшановують усіх «френдів». 30 липня прийнято вітати усіх друзів із так званим «професійним святом». Як психологи розцінюють категорію дружби та кого полтавці вважають друзями, дізнавалися наші журналісти.

/фрагмент із мультфільма «Тімка та Дімка»/

І справді: до кого першого звертаємося у разі проблем, хто підтримує нас слушною порадою або ж розділяє радісні моменти життя? Звичайно, друзі! Проте дізнатися про таке поняття як справжня дружба вдається не кожному. Психологи з цього приводу жартують: щоб мати поблизу себе надійне товариське плече, потрібно дуже багато докласти зусиль, бажань, умінь в окрему людину. Тоді вона неодмінно стане справжнім другом. Саму ж дружбу іноду називають однобічним рухом.

/Лариса Авраменко, психолог

Дві особи рухаються назустріч одне одному, нехай по паралельній лінії, але з однаковою швидкістю, з однаковою точністю, з однаковою масою, прислуховуючись один до одного, допомагаючи один одному, створюючи умови один для одного/

Аби бути надійним другом, треба вміти не лише брати, а й віддавати. Тільки за цієї умови між людьми сформуються теплі, дружні стосунки. Їхня кількість залежитиме вже від самої людини, наскільки вона відкрита і готова до дружнього спілкування з іншими.

/Лариса Авраменко, психолог

Людина, яка сама закрита для світу, вона припускає, що і кількість контактів їй 1-2 - достатньо. Тому я думаю, будучи людиною в чомусь вірною, відданою, вона все-одно не в змозі впустити в себе багато людей, тобто, дружити з багатьма їй важкувато/

Якщо ж людина відкрита, вона може мати широке коло знайомих та товаришів, серед яких знайдуться і справжні друзі. Полтавці про справжню дружбу знають не з чуток, без вагань говорять про те, кого можна назвати другом.

/Бліци

- Це той, хто завжди буде поруч із тобою, той, хто тобі завжди допомагатиме, той, хто завжди буде з тобою в біді

- Кому довіряєш

- Напевно, ту людину, на яку можна завжди покластися, яка завжди тебе підтримає в будь-якій ситуації і, напевно, ту людину, яка тобі скаже правду, якою б вона не була, тому що не друг правди ніколи не скаже

- Той, хто не «підставить»

- Людина, якій можна довірити будь-яку таємницю/

Згадувати про своїх друзів треба не лише в разі проблем. Звичайна розмова із близькою людиною телефоном чи віч-на-віч, кажуть психологи, здатна надати позитивний заряд на цілий день.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію