Полтаву, як і всю Україну, продовжують дошкуляти високі температури повітря

При цьому дощі бувають надзвичайно рідко. Останні дні липня стовпчики термометрів показують за 30 градусів вище нуля. Як довго ще триматимуться такі погодні умови, чи буде серпень так само спекотним і чи можуть сподіватися полтавці на прохолоду найближчим часом - дізнавалися у полтавських синоптиків Інна Безугла та Максим Мовсесян.

Останніми роками влітку в Україні дійсно збільшується кількість днів з температурою повітря вище 30 градусів тепла, розповідають полтавські синоптики. Хоча до показників 2010 року ще не наближаються, запевняють вони, адже тоді погода була справді аномальною – позначки термометрів сягали 39 градусів вище нуля. Що ж до нинішнього літа, то з 20 серпня по місту та на території Полтавської області денний максимум перевищує 30 градусів вище нуля, говорять в центрі з гідрометеорології. Така спекотна погода у нас протримається ще принаймні до 10-11 серпня.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

До того ж характер погоди визначатиме переважно область підвищеного тиску зі сходу, тому переважатиме погода без опадів: в окремі дні, наприклад, 3 та 5 серпня, можуть бути окремі грози, але опадів вони нам майже не принесуть/

Вітер, зазначають синоптики, буде зберігатися східного напрямку – 3-8 метрів за секунду. А вцілому до 10 серпня суттєвих змін в погоді очікувати не варто.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

Після 11 серпня поки що по тим даним, які ми маємо, характер погоди повинен дещо змінитися. Є вірогідність того, що із заходу надійде циклон, який може принести нам опади різної інтенсивності та зниження температури повітря/

Максимум нинішнього літа, кажуть спеціалісти, – 30-35 градусів за цельсієм. І уточнюють, що це – саме температура в тіні, адже на сонці окремі предмети можуть нагріватися і до позначки у 50. Температура води у Ворсклі нині 24 з половиною градуси в той час, як зазвичай вона становить 21-22. Взагалі ж підвищення показників на термометрах цього літа спеціалісти не прогнозують.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію