Із настанням спеки усе більше полтавців рятуються за допомогою кондиціонерів

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/6TxGjFp2gNU7A

У гонитві за прохолодою ніхто не звертає уваги на фасади будинків, де з кожним днем з'являються все нові зовнішні блоки. Наразі спеціальні правила, які б регламентували встановлення кондиціонерів та супутникових антен у Полтаві, відсутні. Як вирішується це питання у місті, дізнавалися наші журналісти.

Із січня цього року набрала чинності велика кількість нормативних актів, пов'язаних із питаннями містобудування, архітектурного обличчя міста. Ключові з них - «Закон про основи містобудування» та «Закон про внесення змін про посилення відповідальності за недотримання вимог законодавства у сфері містобудування». Їхнє прийняття продиктувало саме життя. Адже сьогодні особливо гостро постає питання, коли розміщення кондиціонерів та антен відбувається на будинках, які вважаються історичними пам'ятками. Такі добудови псують зовнішній вигляд архітектурних споруд. Кандидат юридичних наук Олександр Лемешко говорить: в Україні існує щонайменше два органи, які мають вирішувати це питання. По-перше, цим займаються у Державній архітектурно-будівельній інспекції, по-друге, згідно із Законом про основи містобудування, передбачається створення архітектурно-містобудівних рад.

/Олександр Лемешко, кандидат юридичних наук

Ці органи на громадських засадах ініціюватимуть прийняття місцевими радами, радами у межах міста відповідних нормативних актів, які упорядковують використання відповідної техніки/

З одного боку утримання кондиціонерів та антен регулюватиме закон, який стосується протипожежних, санітарно-епідеміологічних, технічних норм. З іншого – прийняття відповідного рішення в межах громади, якщо технічний пристрій дійсно заважає комусь із сусідів. У цьому разі, радить Олександр Лемешко, необхідно посилювати активність співвласників багатоповерхових будинків та переймати європейський досвід.

/Олександр Лемешко, кандидат юридичних наук

В Європі, де передбачені окремі технічні норми використання кондиціонерів, вони не вивішуються на будинках. Вони можуть бути вбудовані у внутрішню зону/

За коментарями з приводу правил встановлення кондиціонерів та антен на фасадах полтавських будинків ми звернулися до прес-служби Міської ради. Нам повідомили: наразі розробляється регуляторний акт про порядок утримання фасадів. Він розглядатиме проблемне питання комплексно, тобто, до уваги братиметься не лише розміщення кондиціонерів, антен, а й інших технічних засобів, встановлених на фасадах. Відповідно, в разі порушення певних норм не виключатиметься і накладення штрафів. Зараз же правила процедури встановлення кондиціонерів відсутні.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію