В країні стартували вибори

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/cBwViwXZhWxR6

Політичні партії затверджують списки та мажоритарників на округах, самовисуванці вишиковуються в черги до ЦВК. До 13 серпня триває прийом документів. Про які нововведення виборчого законодавства слід знати і виборцям, і кандидатам - далі у сюжеті.

З кожними наступними виборами чи-то до міських рад, чи до Верховної, чи президентських законодавці пропонують нам нові правила гри. Цього разу серед основних нововведень – два бюлетеня: парламент обиратимуть за змішаною системою. В одному – перелік мажоритарників, в іншому – партій, які претендують провести своїх кандидатів по спискам.

Не буде у бюлетені і графи «проти всіх». Ті, хто не підтримує жодного із запропонованих, зможе просто зіпсувати бюлетень, зробивши більш ніж одну позначку, або просто перекресливши список. Експерти ні в якому разі не радять залишатися так званих «противсіхів» вдома, адже чим менше виборців прийде до урн – тим більше простору для маніпулювання, іншими словами – фальшування результатів волевиявлення. Вперше своїх кандидатів не висуватимуть блоки партій, хоче це не завадило групуватися, всі так звані об'єднання робляться на базі однієї з політсил. Вперше для партій, учасників перегонів, виставили такий високий прохідний бар'єр – 5 відсотків. Ті, хто перебуватиме поза межами країни, голосуватимуть тільки за партійні списки. Вперше в історії вітчизняних виборів, аби стати кандидатом-самовисуванцем, не потрібно збирати підписи, достатньо внести заставу у сумі трохи більше 13 000 гривень. Мажоритарники не обов'язково мають бути партійними. Спрощено процедуру реєстрації у кандидати та набагато важче тепер зняти когось з перегонів.

Документи для реєстрації як партійних списків, так і мажоритарників повинні бути подані в центральну виборчу комісію до 13-го серпня, після чого ЦВК не пізніше ніж на 5-ий день повинна прийняти рішення про реєстрацію чи відмову. Ще два дні даються на виправлення помилок чи неточностей в документах. Таким чином реєстрація кандидатів повинна завершитися 20 серпня.

Ігор Кужик

Андрій Дємідов

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію