Цикл «Вулиці Полтави»: сьогоднішня розповідь – про вулицю, названу на честь Олексія Зигіна

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/cX8lgOa4gPCpe

У роки Великої Вітчизняної війни радянський воєначальник на Полтавщині бував. Більше того, тут він знайшов свій останній прихисток. Більше про історію вулиці Зигіна знає Крістіна Брігіда.

Вулиця Зигіна знаходиться у Київському районі. Свій початок вона бере від Червоноармійської. Проте в декого може скластися враження, що починається вулиця із Сінної. Відбувається це тому, що проміжок між вулицями Червоноармійською та Сінною зараз не використовується як проїзна частина.

/Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею

Вулиця Зигіна була прокладена ще у ХІХ столітті, коли розпочалося розширення меж міста подалі від центру, який було засновано у 1802 році/

На той час вона називалася Загородня, що вказувало на її статус. Здебільшого вулиця мала садибну забудову. Хоча у 30-х роках ХХ століття тут з'явилися перші багатоповерхові будинки, у яких жили співробітники бавовно-прядильної фабрики. У роки війни цей комплекс був зруйнований. На його місці з'явилися нові будівлі, які залишаються у Полтаві до цього часу. У 1944 році вулицю перейменували на честь радянського воєначальника Олексія Зигіна. Останній під час Великої Вітчизняної війни командував 4-ою гвардійською армією, яка визволяла від німецьких загарбників Лівобережну Україну.

/Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею

У 1943 році 22 вересня він був призначений командувачем 4-ої гвардійської армії, яка визволяла територію нашої області від німецько-фашистських загарбників/

26 вересня того ж року Олексій Зигін приїхав на Полтавщину. У пошуках командного пункту його машина звернула з головної траси на бічну і там підірвалася на міні. Довгий час поховання радянського військового діяча знаходилося у полтавському Петровському парку, згодом його перенесли до Меморіалу Солдатської слави. За бойові подвиги Олексію Зигіну у Полтаві встановили пам'ятник та назвали на його честь одну з вулиць.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію