9 серпня православні відзначають день пам'яті святого Великомученика Пантелеймона

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/7x0CCvzogNUoM

Цього дня з самого ранку в Полтаві у Храмі, покровителем якого вважається цей цілитель, відбулася служба. Про те, чим відомий Великомученик Пантелеймон, дивіться у нашому наступному матеріалі.

Святого Пантелеймона часто називають «Пантелеймон-цілитель». Він народився у 3-му столітті в місті Нікомедія (нині це Туреччина). За переказами, одного разу юнак побачив на вулиці мертву дитину, яка загинула від укусу змії. Пантолеймон почав молитися Христу про воскресіння померлого. Він вирішив для себе: якщо його прохання збудуться, він прийме хрещення. Дитина ожила, а змія розлетілась на шматки. Відтоді Святий Пантелеймон присвятив життя лікуванню хворих, причому безкоштовно. Імператор Максиміан наказав цілителю відректися від віри, але той не послухався. Пантелеймона довго катували, а він залишався неушкодженим. Лише після того, як голос з небес позвав Пантелеймона до Небесного Царства, його стратили. Відбулося це у 305 році.

/о.Димитрій, клірик Храму Великомученика цілителя Пантелеймона

Напевне, у житті кожної людини часто зустрічаються скорботи, хвороби, недуги, і щоб якось допомогти їх подолати, Господь посилає своїх заступників. Ще за життя Пантелеймон прославився тим, що зцілював різні недуги всіх тих, хто до нього звертався за допомогою/

У православній церкві святого Пантелеймона почитають з 12-го століття. Саме через молитву, говорить Клірик полтавського Храму Великомученика цілителя Пантелеймона отець Димитрій, людина приймує божу благодать, без якої життя неможливе.

/о.Димитрій, клірик Храму Великомученика цілителя Пантелеймона

Я бажаю, щоб Господь заступництвом Святого Пантелеймона дарував усім здоров'я тілесне, укріплював дух всіх немічних і всіх тих, хто турбується за своє спасіння/

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію