70% безхатченків, які отримують прихисток у Полтавському Центрі соціальної адаптації, нині мають роботу

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/O5QfmWzlgNTFZ

Заклад працює вісім місяців і вже має такі результати, розповідають керівники Центру. Із грудня 2011 року за допомогою до них звернулося понад сто осіб, більш ніж двадцятьом із них відновили документи. У центрі вони харчуються, можуть скористатися душем та пральною машинкою, отримати новий одяг. І хоча заклад не має постійного фінансування, а допомагають речами та харчами в основному прості полтавці, людей без даху над головою підтримують тут цілодобово, запевняють соціальні працівники.

Їх історії багато в чому різняться, втім зараз їх об'єднує теперішнє.

Іван підробляє будівельником. У нього немає власного житла і близьких людей, на місці він не сидить, але має куди повернутись.

/Іван

Я з 1 грудня звільнився із місць позбавлення волі, мені сказали, що є тут притулок для звільнених. Кожного дня після роботи я сюди приходжу. Харчуюсь, якщо є гроші з собою – купую щось поїсти. Якби не було центру, напевне, був би зараз там, звідки звільнився/

А ось Павла довгі роки поневірянь навчили добре готувати. Вже півроку він у Центрі соціальної адаптації годує таких, як і він. Потрапив сюди, розповідає чоловік, з вокзалу, де від холоду ховався у наметі рятувальників.

/Павло Сінєльніков

Я 12 років на милицях, а 6 останніх років був без документів, без даху над головою: вокзали, центри реабілітації...таке життя – лікарні. А тут мені от що сподобалось: ти і вільний, і одна умова: не пити/

Павло нині має паспорт, чекає відновлення групи по інвалідності. Допомагає йому у цьому соціальна працівниця Центру, яка колись теж потребувала підтримки.

/Валентина, соціальний працівник Центру соціальної адаптації

Спочатку була клієнтом, потім запропонували працювати тут. Я працюю вже 5 місяців. Допомагаємо безхатченкам відновити документи, влаштуватись на роботу, супроводжуємо до лікарень, якщо необхідна якась допомога/

Усі вони вчинили подвиг, адже, втративши у житті все, зібралися силами і вирішили повернути краще, вважає директор Центру соціальної адаптації Роман Дрозд. Ці люди приймають всі правила і виконують рекомендації. Головні умови перебування у прихистку – не вживати алкоголю і наркотиків, не бути агресивними.

/Роман Дрозд, директор Центру соціальної адаптації

Кожний із них вже планує завести родину, знайти хорошу роботу, отримати вищу освіту, щоб бути більш успішним в цьому житті і повернутится, як мінімум, на певний етап у своєму житті/

У планах організаторів центру – започаткувати нові ініціативи, серед яких – створити банк їжі: аби підприємці та прості полтавці приносили продукти, термін придатності яких незабаром закінчиться, а ще допомагали безхатченкам речами.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію