Борівське лісництво щорічно вирощує близько 2 млн саджанців дерев

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/XAXECaOwhWxpL

Близько двох мільйонів саджанців дерев щорічно зростає на території Борівського лісництва, яке знаходиться в Котелевському районі. А от працюють на площі у три гектари... лише 4 робітники. Технологію вирощування сосен та ялин бачили і наші кореспонденти.

Розкішний розсадник лісових культур – гордість не тільки Борівського лісництва Котелевщини, а й всього «Полтавського лісгоспу». Навіть надзвичайна спека не вплинула на ріст саджанців. Аномальні природні умови, наголошує лісничий Віктор Махиня, зумовили необхідність зрошення посівів лісового розсадника в повному об'ємі. Тому в 2012 році, розповідає очільник лісництва, було поновлено систему дрібнокрапельного поливу на площі півтора гектара.

/Віктор Махиня, лісничий Борівського лісництва ДП «Полтавський лісгосп»

Ми зробили дві скважини, є своя електростанція, насоси качають воду. І в нас практично цілодобово станція не вимикається в таку пору року і в таку спекотну погоду/

На території розсадника, продовжує Віктор Махиня, зростає декілька культур: сосна звичайна, сосна кримська та береза повисла. Ці саджанці вирощуються двома методами. Перший - на відкритому просторі, другий - у закритих площах. Теплиці, розповідає очільник Борівського лісництва, мають свої переваги.

/Віктор Махиня, лісничий Борівського лісництва ДП «Полтавський лісгосп»

Закрита площа - це контрольована площа. Теплиця знаходиться в плівці, поливається тільки водою. Тримаємо однакову температуру - 24-24 градусів. Якщо більше - відкриваємо фрамуги, провітрюємо, контролюємо середовище/

На показнику два мільйона саджанців в рік, відзначає Віктор Махиня, розсадник зупинятися не збирається. Адже зараз, говорить лісничий, надзвичайно потрібне оновлення лісових масивів.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію