Для Полтави будь-яке природнє явище перетворюється на стихійне лихо

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/NieoO2Z5gNUG7

Всі вже звикли, що взимку неочікувано випадає сніг, а кожна злива загрожує перерости у потоп. От і сьогоднішній дощ не став виключенням.

Кожна злива для мешканців приватних будинків вздовж траси Київ-Харків(вулиця Київське шосе) перетворюється мало не на біблійський потоп. Люди скаржаться: їм вже час будувати Ноєв ковчег, або ж наражати своє життя на небезпеку – обходячи воду прямо по трасі.

/Надія Василівна, мешкає по вул.К.Шосе, 16

Кожного разу після навіть найменшого дощу у нас, як ви бачите, потоп. Вода йде прямо в гараж. Ніяк з двору вийти. Всі люди ходять по трасі, обходять аж он там/

Інші ж мешканці не можуть дозволити собі й такого екстриму. Валентина Григорівна зі сльозами на очах роказує: через хворобу не може доплисти навіть до магазину.

/Валентина Григорівна, мешкає по вул.К.Шосе, 14

Потоп у нас цілий, за хлібом не можу вийти/

Сьогодні, продовжує жінка, просила сусідку винести медсестрі, яка приїхала робити укол, гумові чоботи, бо та просто відмовлялася заходити в двір. Відтак гумові чоботи, цегляні місточки та перегородки – єдине, що залишається цим нещасним.

/Анатолій, мешкає по вул.К.Шосе, 12

Я не знаю, що робити, підняти я не можу, бо сусідів буде заливати. Отут буде збиратися вода, мені дамбу якусь будувати, чи шо?/

А поки до будівництва дамби не дійшло, люди спробували розібратися у ситуації, звернувшись за допомогою до влади міста. Місто на допомогу йшло не охоче... відділ оперативного реагування 1580, за словами мешканців Київського шосе, відмовився допомагати взагалі, спираючись на те, що їх будинки є приватними. В інспекції по контролю за благоустроєм, санітарним та екологічним станом міста людям запропонували звернутися на телебачення, тоді, мотивували, може гроші швидше виділять. На нестачу коштів нарікали і співробітники управління ЖКГ, які єдині приїхали на виклик.

/Надія Василівна, мешкає по вул.К.Шосе, 16

З управління житлово-комунального господарства приходив, сказав, що у нас немає фінансів, що нас на це не фінансують. Сказав: пишіть в управління житлово-комунального господарства листа, підпишіться, може, нас тоді профінансують, тоді, може, щось і зрушиться з місця/

Втім, те, що гроші виділять, залишається під великим питанням. Як нам пояснили у прес-службі Міської ради, затоплює Київське шосе через забиту зливову каналізацію. І хоча розчищенням останніх займається КП «ШЕД», але тільки тих, які належать до центральної зливової каналізації. Проблемна ж ливнева канава так званого відкритого типу є звичайною траншеєю вздовж тротуару і на балансі ШЕДу не перебуває. Взятися за її чистку комунальники зможуть тільки після відповідного листа від мешканців на адресу управління ЖКГ за умови, якщо на це будуть кошти. А до цього часу людям та ливневій канаві відкритого типу доведеться почекати. Невідомо, чого чекають і зливові канави, які належать до централізованої зливної каналізації. У нашому місті, скаржаться полтавці, якщо не хочеш промочити ноги під час та після дощу, треба вчитися літати, бо вода стоїть калюжами по кісточки.

/Бліци

– Дуже мокро, ноги намочила зранку, зараз вже перевзулася, але ось по Артема їхала маршруткою, то маршрутка була повністю заляпана

– Отак пройдіть отут по Сінній, одна і друга, є такі великі, там ще більше

– Та кругом, може, хіба в центрі пройти можна, а трошки на околицю – асфальту немає, нічого немає, як бачите

– На Шевченка у нас там – не пройти. На Артема, дивіться, те саме/

Автомобілістам у дощові дні пощастило більше, якщо, звісно, колесо не втрапить у яму, яку не видно під водою, чи вода через вікна фонтаном не заллється у салон.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію