10% населення світу сьогодні відзначає це неофіційне свято

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/VPTlScA_gNTqq

13 серпня – Міжнародний день шульги. Його мета – привернути увагу виробників побутових товарів до необхідності врахування зручності шульгів, а освітянам нагадати: перевчати писати дітей правою рукою – не слід.

Статистика свідчить, що 10% населення всієї планети – шульги, у нас на студії «Місто» з-поміж сорока чоловік така лише одна – Діана Литвиненко, головний редактор. І пише, і ріже продукти, і наносить макіяж, і займається улюбленим хоббі – малює – виключно лівою. Нівелює все виключно комп'ютер. Слід зауважити, що її почерк лівою – значно кращий, ніж будь-який студійний журналістський правою. Радянська спрага до перенавчання із лівої на праву, що, як нині довели фахівці, призводить лише до зниження рівня успішності і до психологічних стресів, на щастя, за словами самої Діани, її не торкнулась.

/Діана Литвиненко, головний редактор ТОВ Студія «Місто»

В той час, коли я навчалася у школі, на розсуд вчителів залишали: перевчати дитину-шульгу на праву руку, чи ні. І моя бабуся, користуючись службовим становищем (а вона була завучем у цій школі), заборонила моїй першій вчительці перевчати свою онуку з лівої на праву руку. Ніякого примусу не було, ніхто не говорив, що я не така, як всі, просто всі у класі писали правою рукою, а я - лівою, і все/

Генетичні теорії, які виокремлюють шульг, науковці перш за все пов'язують і геном правого зсуву.

Рух шульг почався в 1980 році з мітингів у США на захист звільненого поліцейського Франкліна Уінборна. Згідно з уставом, він мав носити кобуру справа, а йому зручніше було зліва – тому так і носив. У Міжнародної асоціації ліворуких є і штаб-квартира, що знаходиться у штаті Канзас, США. Історія початку святкування Дня шульги має 2 варіанти. Згідно з першим, це свято відзначили 1 серпня 1976. За другою версією, святкувати почали у 1992 році за ініціативи Британського клубу шульг. Список відомих на весь світ шульг нараховує сотні прізвищ, серед яких - Цезар, Македонський, Наполеон, Черчіль, Бетховен, Моцарт, Леонардо да Вінчі, Ейнштейн, Білл Гейтс, Рафаель, Пікассо, Рубенс, Чарлі Чаплін і інші.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію