Вони забезпечують киснем та створюють затінок, а ще іноді і купу проблем

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/o1Fg5ikNgPA3D

Мова йде про дерева, в останньому випадку - аварійні. І їх у Полтаві як завжди вистачає у всіх районах міста. Де конкретніше - дивіться далі.

Росла собі береза і нікому не заважала, аж поки ... не висохла. Відтепер, це дерево створює мешканцям району небажану проблему.

/ Інна Карху, мешкає по вулиці Баленка,9

Мене як мешканку цього району дуже турбує це дерево. Воно росте прямо перед моїм будинком, ось мій під'їзд. А це тим більше - проходить прямо біля електродротів./

Відтак, занепокоєння пані Інни та її сусідів стосовно саме цієї берези (а це каже жінка не єдине аварійне дерево у дворі) зрозуміле: якщо суха деревина завалиться, разом із собою потягне і дроти.

/Інна Карху, мешкає по вулиці Баленка,9

Найменша непогода - бо у нас тут на районі дуже багато поламано дерев. І я вважаю, що в першу чергу саме це дерево треба прибрати - воно дуже велике і своїми місцевими силами ми впоратися не можемо - тут потрібен спеціаліст. І я вважаю, цим повинна займатися міська влада./

Пані Інна права: у Полтаві аварійні дерева дійсно повинні прибирати місцеві сили, а саме комунальне підприємство «Декоративні культури». Схема проста: якщо ви побачили аварійне дерево, треба звернутися до управління ЖКГ, або зателефонувати на екстренний номер 1580. Після того, як заявку приймуть, на місце має виїхати відповідна комісія, яка і визначить, чи дійсно дерево є аварійним. Якщо це так, воно буде чекати своєї черги на спилювання. І чекати можливо довго, бо як нам повідомили у прес-службі міської ради, станом на початок цього літа термінової ліквідації у місті потребує понад 1100 аварійних дерев. На це у бюджеті міста передбачено більше мільйона гривень. Втім, бюджетні кошти витрачаються тільки на дерева, які знаходяться у комунальній власності. З огляду на це, з іншою проблемою зіштовхнулися мешканці приватного будинку по вулиці Сакко,8 біля якого розташувалися 2 аварійні тополі.

/Олег Бажул, мешкає по вул. Сако,8

Зверталися ми до міськвиконкому, нас направили в Управління ЖКГ на Комсомольській. вони надіслали відповідь, що ці дерева знаходяться на землі "у вашому приватному користуванні", тому ми не маємо до них ніякого відношення./

У такому випадку, спасіння потопаючих, як-то кажуть, справа рук самих потопаючих. Тобто, якщо небезпечна рослина знаходиться на приватній території, платити за ліквідацію дерева людям доведеться самим. За 800-900 гривень (залежно від діаметру стовбура) комунальники вирішать вашу проблему - називають прейскурант у прес-службі міської ради. Для деяких така ціна є непідйомною.

/Ірина Олєйнікова, мешкає по вул. Сакко,8

Ми не в змозі, у нас люди малозабезпечені живуть, ми не в змозі за кожне дерево платити тисячі, щоб їх спиляли./

Ситуація безвихідна - скаржаться мешканці Сакко,8. Яким на сьогоднішній день залишається тільки сподіватися на витривалість сухих тополь та самого старенького будинку, який, до речі, був збудований ще 1898 року.

/Ірина Олєйнікова, мешкає по вул. Сакко,8

І при наявності таких дерев, коли особливо зараз дуже сильні вітри, ми весь час боїмося, що ці дерева впадуть на наш будинок і ми залишимось без даху над головою./

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію