Сьогодні свій День народження святкує жовто-блакитний стяг

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/ETNuLRfkgPA2C

Ось вже близько 2 тисячоліть ці два кольори невід'ємно крокують поряд з державністю України. І 8 років тому 23 серпня 2004 року Президент нашої держави Леонід Кучма підписав Указ «Про День Державного Прапора України».

Згідно з Постановою Верховної Ради України «Про Державний прапор України» останній – це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3. Не оминули своєю увагою День державного прапора і посадовці Полтавщини. За словами голови Полтавської облдержадміністрації Олександра Удовіченка, прапор - це невід'ємна складова українського суверенітету.

/Олександр Удовіченко, голова Полтавської ОДА

Ще 20 років не пройшло, а сьогодні цей символ є незаперечним атрибутом, який уособлює державність, який є символом незалежної України./

Взагалі ж українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Використання жовтого та блакитного кольорів на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних. Знати символіку синьо-жовтих кольорів, говорять пересічні полтавці, - обов'язок кожного громадянина.

/Бліци:

- Небо й землю, небо й поле пшениці.

- Небо і пшеницю, здається так.

- Жовтий - це поля наші, а синій - це небо наше.

- Небо, голубе небо і жито, пшениця.

- Мабуть, небо і пшениця, яка росте на полі./

У зв'язку із 8 річницею Державного прапора України у краєзначому музеї пройшло урочисте вручення паспортів юним громадянам нашої держави. Отримати документ у такий день, говорять діти, надзвичайно почесно.

/Яна, власниця паспорту

Ми відчуваємоо себе дорослими тому, що нам уже 16 років. Ми отримали перший у нашому житті офіційний документ і дуже щасливі. Хочемо зробити також внесок у життя нашої країни і зробити життя кращим./

/Олександр, власник паспорту

Це така особлива честь, напевно. Так урочисто отримати паспорт. Я думаю, для мене - це велика честь./

Найбільший же прапор України розміром 30 на 45 метрів і площею 1350 квадратних метрів є стяг, пошитий у Донецьку у 2007 році. А найдовший прапор пошили у Тернополі два роки тому. Довжина жовто-блакитного стяга склала близько 9 з половиною кілометрів.

Юлія Іващенко

З нагоди відзначення 21-ї річниці Незалежності України та Дня Державного Прапора на площі перед адміністративною будівлею УМВС Полтавщини пройшла урочиста церемонія нагородження кращих працівників міліції. З нагоди свята на зібранні було зачитано наказ про заохочення. Зокрема, начальнику управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС Владиславу Руденку наказом Міністра внутрішніх справ України достроково присвоєно спеціальне звання «полковник міліції».

За досягнення високих результатів в оперативно-службовій діяльності, сумлінне ставлення до виконання функціональних обов'язків, а також з нагоди відзначення 21-ї річниці Незалежності ряд працівників органів внутрішні справ нагороджено відомчими відзнаками профільного міністерства. Загалом, з нагоди свята наказом начальника УМВС Полтавщини Едуарда Федосова нагороджено 134 працівника органів внутрішніх справ області.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію