Полтавське лісове господарство почало впроваджувати нові технології

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/08MrUPpygNTHh

Однією з останніх стала система електронного обліку деревини. Державне підприємство «Полтавський лісгосп» першим в області розпочав застосовувати у виробництві цей новітній підхід.

Зрубані дерева відтепер підлягають суворому обліку та звітності. Це стало можливим завдяки запровадженню новітніх технологій. На виконання доручень Кабінету Міністрів України та Президента, розповідає головний лісничий Державного підприємства «Полтавський лісгосп» Олександр Глушко, проводиться пілотний проект по впровадженню єдиної державної системи електронного обліку деревини.

/ Олександр Глушко, головний лісничий ДП "Полтавський лісгосп"

Кожна область України має по одному лісгоспу, який є пілотним. На сьогодні на Полтавщині пілотним є Полтавський лісгосп./

Така технологія, продовжує Олександр Глушко, принесе тільки позитивні результати. Адже ця система дозволить знизити трудовитрати на звітність та зменшити ризики недостовірності інформації.

/ Олександр Глушко, головний лісничий ДП "Полтавський лісгосп"

По-перше, зменшиться тіньовий оборот деревини. Тобто зменшиться кількість незаконих порубок і більше регулюватиметься рух деревини. По-друге, забезпечується більш відповідальне ставлення посадових осіб, які приймають лісопродукцію і відпускають її. Кожен асортимент лісу позначається пластиковими бірками, які мають свій штрих-код і несуть дані по кожному асортимент./

На спиляні колоди дерев, розповідає старший майстер Чалівського лісництва Валерій Фуртас, забивається бірка з нанесеними на ній цифровим та штрих-кодами. При скануванні штрих-коду бірки на моніторі мобільного терміналу автоматично з’являється цифровий код, який і є унікальним номером вказаної партії лісопродукції.

/Валерій Фуртас, старший майстер Чалівського лісництва ДП «Полтавський лісгосп»

У мене в руках знаходиться портативний КПК, яким ми користуємося при відпуску усієї лісопродукції, чіпуємо бірками кожен сортимент і потім заносимо у базу за допомогою такого комп'ютера./

Водночас за допомогою мобільного терміналу та принтеру, що працює від автомобільного акумулятора, продовжує Валерій Фуртас, працівник лісгоспу зможе надрукувати всі необхідні супровідні документи на партію лісопродукції. В кінці зміни, зазначає спеціаліст, інформацію передають на сервер лісогосподарського підприємства. Аналізуючи її, адміністрація має можливість приймати оперативні рішення, пов’язані з вивезенням наявної деревини до місць реалізації та переробки.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію