У духовно-культурному центрі Свято-Успенського кафедрального собору відкрилася виставка українських народних прикрас XVIII-XX століть

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/omw_NxB2gPC5t

Намиста і дукачі колекціонери збирали упродовж десятиліть, нині ж побачити, які прикраси носили модниці століття тому, може кожен.

Намисто, монети-дукачі, хрестики, образки XVIІІ–початку XX століть полтавські і черкаські колекціонери презентували у Духовно-культурному центрі Свято-Успенського кафедрального собору. Виготовлені вони із срібла, бурштину, смальти, скла та коралів. Деякі прикраси зі справжніх коралів подекуди коштували дорожче, ніж увесь будинок, а інколи - й хутір. Вони передавалися із покоління у покоління, окремі зразки збереглися і донині.

/Сергій Козлов, директор Духовно-культурного центру Свято-Успенського кафедрального собору

Такого матеріалу зараз мало залишилося у музеях. А чому? Тому що пройшли дві великі війни: Перша світова , громадянська війна, після якої було все знищено/

За роки ж Великої Вітчизняної війни зникли цілі колекції дукачів, більшість з яких так і залишилися недослідженими. Завдяки збирачам старожитностей Сергію Козлову, Юрію Коваленку та Владиславу Печерському ознайомитись із старовинними прикрасами можуть усі бажаючі. Експонати цікаві і тим, що століття тому прикраси використовувались в обрядових дійствах, виконували захисну функцію.

/Олександр Самков, дослідник народних прикрас

Дукач мав багато призначень, одне із них - оберіг жінки, щоб у неї складалося щасливе родинне життя/

Дукач - народна прикраса у вигляді монети. Носили її здебільшого на Лівобережжі, Чернігівщині, Полтавщині та Слобожанщині. За дукач правили австрійські дукати, пізніше - російські рублі та вироби місцевих ювелірів. Представлені на виставці і старовинні фотографії, з яких можна дізнатися, як саме виглядали прикраси на модницях століття тому. Ритуальну й естетичну функції жіночих прикрас ілюструють і ляльки, виготовлені полтавськими майстринями - Наталією Бортніковою та Наталією Свиридюк.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію