72 роки тому цього дня на радянську землю прийшла Велика Вітчизняна війна

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/xExaljjGgPAWC

В цей час в Україні було спалено близько 550 населених пунктів. Про це йшлося на засіданні круглого столу за участю представників громадських організацій, істориків, краєзнавців. Скільки цивільного населення постраждало в роки окупації та яким чином небайдужі полтавці планують вшанувати їхню пам'ять, знають наші кореспонденти.

Мільйони солдат гинули на фронтах Великої Вітчизняної війни. Утім не менше жертв – серед мирного населення. В роки війни фашистські окупанти спалювали цілі населені пункти, наголошують учасники засідання круглого столу. Наймасовіше знищення цивільного населення в цей час відбулося на Чернігівщині. 7-тисячне містечко Корюківка у 1943 році майже стерли з лиця землі.

/Віктор Ревегук, історик

Такі села, пам'ятки є в Чехії, у Франції є такі села, але там жертв набагато менше, і зараз підіймаються питання, щоб створити у цьому селі меморіал/

Інформація про Корюківську трагедію тривалий час замовчувалася, оскільки, на думку радянських ідеологів, ця подія кидала тінь на партизанський рух. Адже саме за дії партизан фашисти покарали жителів Корюківки. Полтавська область теж зазнала втрат серед своїх населених пунктів.

/Віктор Ревегук, історик

Баранівка теж була знищена. Це було 3 листопада 1941 року, коли із 500 хат 470 було спалено. Взагалі село як таке виключене було як географічна точка карти/

Учасники засідання круглого столу зійшлися на думці, що жертв тих часів варто вшанувати зведенням пам'ятного знаку чи будівництвом меморіалу, аби і майбутні покоління не забували про події війни.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію