Нині актуальним є не вивчення норм Конституції України, а впровадження їх у життя

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/do4__-YWgPAwe

Так вважають учасники засідання круглого столу. Державні службовці, представники громадських організацій зібралися, аби обговорити найважливіші питання, пов'язані з головним Законом держави. Чи досконала, на їхню думку, Конституція, та які положення потребують змін, знають наші журналісти.

Дати оцінку основним положенням Конституції України, проаналізувати, наскільки вони виконуються, в обласній державній адміністрації зібралися юристи, історики, державні службовці, представники громадських організацій. Учасники круглого столу обговорили й ті зміни та доповнення, яких потребує Основний закон держави.

/Тетяна Колотілова, начальник Головного управління юстиції у Полтавській області

До другого розділу Конституції України зміни вноситься не будуть, тобто ніхто не ставить за мету звуження змісту і обсягу прав і свобод людини і громадянина. Разом з тим як державний службовець я чітко усвідомлюю необхідні внесення та доповнення до Конституції, принаймні те, що стосується управління/

Викликають жваві дискусії і положення про органи місцевого самоврядування, наголошує Тетяна Колотілова.

/Тетяна Колотілова, начальник Головного управління юстиції у Полтавській області

На моє глибоке переконання, це не є дуже важливим для наших громадян, хто буде мати більше компетенції: Кабмін чи Президент. На мою думку, ми повинні чітко розуміти, хто за що відповідає на місцях/

У другому розділі Конституції України йдеться про основні права, свободи та обов'язки людини та громадянина. Його зміст, розповідають фахівці, викликає суперечки у суспільстві. Особливо вони стосуються соціально-економічних прав та собод громадян.

/Інна Полховська, доцент кафедри теорії права та конституційного права Полтавського юридичного інституту Національного університету «Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого»

Конституція широко регламентує, що громадяни мають право на гідний рівень життя людини, на безкоштовне медичне обслуговування, на надійни соціальний захист. Проте на практиці ситуація виглядає трошки інакше. Це обурює пересічних громадян, які говорять, що Конституція декларативна, вона не виконується і таке інше/

Учасники засідання акцентували увагу на тому, що на цьому етапі розвитку держави важливо підвищувати рівень правової культури не тільки громадян, а й державних службовців. І лише спільними зусиллями можна домогтися впровадження основних положень Конституції у життя.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію