До кінця року Нацбанк України має ввести в обіг три десятки пам'ятних монет

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/vepLMl4IgPAm9

У першому півріччі нумізмати вже мали змогу придбати сім видів таких новинок. Які визначні події чекають на українців цього року та яким чином їх увіковічнять - про це дивіться у нашому наступному сюжеті.

18 років тому в Україні здійснили перший державний випуск монет. Нині нараховують чотири сотні видів пам'ятних грошових одиниць та більше 20 тематичних колекційних серій, які щороку поповнюють. У 2013-му ввели в обіг 7 видів пам'ятних монет, розповідають в Управлінні Національного Банку України в Полтавській області, а до кінця року обіцяють: з'явиться ще близько 30 монет.

/Ірина Городницька, провідний економіст відділу економічної роботи та грошово-кредитних відносин Управління НБУ в Полт.обл.

Хочу відзначити, що 2013 рік - рік 1015-річчя хрещення Київської Русі. З нагоди цієї події Національний Банк України планує випустити три пам'ятні монети номіналами: 100 гривень - виготовлена із золота, 20 гривень - зі срібла та 5 гривень - з нейзильберу/

На пам'ятних монетах також хочуть викарбувати Національну філармонію України, якій відзначатимуть цьогоріч 150 років, та Національну музичну академію України імені Петра Чайковського. Цей всесвітньовідомий заклад заснували 100 років тому. Крім того, обіцяють не забути у Нацбанку і про спортивне життя в державі.

/Ірина Городницька, провідний економіст відділу економічної роботи та грошово-кредитних відносин Управління НБУ в Полт.обл.

Ми також знаємо, що 2013 рік - знаковий для спортивного життя. Так в Україні відбудеться одразу два світових чемпіонати: Юнацький чемпіонат світу з легкої атлетики, що проходитиме в Донецьку, та Чемпіонат світу з художньої гімнастики в Києві. До цих подій Національний Банк України також випустить пам'ятні монети/

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію