Мало кому відомо, але територія «Дендропарку» свого часу була полем битви росіян зі шведами

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/F8uctqqKgPBUF

Та відтепер, завдяки Полтавській міській організації Партії регіонів, цей факт стане відомий всім відвідувачам міського парку. З нагоди 304 річниці Полтавської битви неподалік центрального входу тут встановили дерев'яну копію гармати часів Північної війни. Плюс до історичної цінності додали партійці зоні відпочинку і зручності.

Полтавський міський парк продовжує розквітати, і завдяки небайдужим громадянам – наповнюватися цікавими декоративними елементами та малими архітектурними формами.

/Оксана Деркач, голова Полтавської міської організації Партії регіонів, секретар Полтавської МР

Коли ми почали займатися Дендропарком, звичайно, постало питання, що було б добре облаштувати для людей місця, де б вони могли сидіти. Зрозуміло, що на це потрібні якісь кошти. Але так сталося, що прийшов наш однопартієць Віталій Харченко і сказав, що він вміє робити з дерева деякі речі. Він знайшов собі товаришів, і ми сьогодні якраз ці місця відпочинку встановили вже в Дендропарку/

Крім того, добровільні піклувальники Дендропарку – Полтавська міська організації Партії регіонів – подбала і про історичний аспект облаштування улюбленої зони відпочинку полтавців та гостей міста. Виявилося, що партієць Віталій Харченко окрім лавок вміє робити і складніші дерев'яні конструкції.

/Віталій Харченко, член Полтавської міської організації Партії регіонів

Це точна копія гармати з музею. Півроку роботи. Витрачено багато сил і матеріалів/

Оригінал гармати, про яку йде мова, належить періоду 17 століття – часів Північної війни. Зброя встановлена у заповіднику «Поле Полтавської битви», як, до речі, і її дубова копія: мало кому відомо, але територія Полтавського міського парку «Дендропарк» свого часу також була полем битви росіян та шведів.

/Михайло Шлафер, начальник відділу «Полтавський міський парк «Дендропарк» КП «Декоративні культури»

На центральному вході полтавців та гостей парку зустрічає Шведський ліс. Ця історична територія належить до заповідника Поле Полтавської битви, де знаходився 10 редут одного з фортефікації, який встановив Петро Перший/

Традиційно для заходів у Дендропарку це свято супроводжувалося і гарним концертом у виконанні митців обласної філармонії, і смачною козацькою кашею!

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію