У Полтаві відзначили 304-ту річницю Полтавської баталії

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/GJd8DGJJgNRBD

27 червня минуло 304 роки відтоді, як на Полтавській землі відгримів бій, що став переломним у ході Північної війни. З нагоди відзначення пам'ятної дати у музейному містечку Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» традиційно влаштували фестиваль народних промислів. Більше про річницю Полтавської баталії знають наші кореспонденти.

Народний майстер Яна Якимчук вже вдруге бере участь у фестивалі «Полтавська битва». Цього разу, говорить, ділитиметься із полтавцями секретами роботи із глиною. Сама ж майстриня захопилася цим видом народної творчості 7 років тому, і тепер не уявляє без роботи з нею свого життя.

/Яна Якимчук, народна майстриня

Це з'єднання з природою, повністю відсторонення від сучасного життя, яке дуже шкодить людській природі. Ми повертаємося до правди наших предків/

Поряд із пані Яною тонкощі створення іграшок із вовни демонструє Наталія Дмитренко. Баранці, коники, інші тварини з'являються з-під рук майстрині за лічені хвилини. Модний напрям народних промислів можна опанувати за кілька годин, розповідає пані Наталія, і додає: головне, щоб була фантазія та підручні матеріали.

/Наталія Дмитренко, народна майстриня

Дуже багато цікавих матеріалів зараз. Всі натуральні: і бавовна, і сезаль, із кактуса агави дуже цікава ниточка. Потім є джут - на нашу мальву схожий, потім липове лико (метелочки для побілки, їх можна розпускати) і можна робити не гірші вироби, ніж із лози чи соломи/

Український колорит цьогорічного фестивалю переніс відвідувачів свята у 18 століття. Задавали музичний тон заходу учасники народного самодіяльного ансамблю скрипалів «Академ» Міського будинку культури.

Незвичайній атмосфері свята на території історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» не поступається й нестандартна робота самого музею.

/Наталія Білан, директор Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви»

У нас у такому незвичному форматі працює музей, музейна експозиція. Проводиться конкурс «Україна-Росія-Швеція на перехресті століть». Ми пропонуємо відвідувачам інтерактивну, діалогову форму. Не тільки розповідати, а й прагнення самим долучитися до історії/

Уже кілька років поспіль жодне відзначення річниці Полтавської битви не відбувається без історичної реконструкції. Її постійними учасниками є вихованці військово-спортивного центру «Воїн» та Полтавського клубу військово-історичної реконструкції «Полтавська баталія». Керівник останнього Михайло Меллін розповідає: реконструктори відтоворюють не лише бойові дії, а й побут, предмети одягу, зброю. Цього дня реконтруктори представили увазі глядачів салютаційну гармату.

Незважаючи на те, що історична реконструкція далека від справжніх баталій, вона все-одно допомагає по-іншому подивитися на війну.

/Михайло Меллін, керівник клубу історичних реконструкцій «Полтавська баталія»

Не можна ні в якому столітті воювати. Ні тоді не потрібно було, ні зараз, ні в майбутньому. Я не був учасником реальних бойових дій, але мені розповідали. В жодному випадку потрібно уникати бойових дій, але якщо потрібно буде, я став би на захист своєї оселі, своєї сім'ї/

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію