Приріст валового продукту Полтавської області цьогоріч забезпечений на належному рівні

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/kKIiHaOngPBn7

Щомісячно він складає 5-7 відсотків, як це було закладено у тенденціях розвитку. Позитивну динаміку спостерігають фахівці у гірничо-добувній, харчовій, легкій та деревообробній промисловостях. Але суттєве падіння фіксують у машинобудівній галузі. Чому так відбувається та про інші тенденції в економіці регіону попередньо за півріччя розповіла під час прес-конференції заступник голови облдержадміністрації Олена Адамович.

У загальнодержавному рейтингу від Міністерства економіки України Полтавська область посідає 5-6 місце, за своїм економічним розвитком - третє, а за інвестиційними та інноваційним - друге. На першому традиційно лідерство утримує Київ, розповідає заступник полтавського губернатора Олена Адамович. Підсумки економічної дільності регіону за півріччя 2013-го обіцяють підбити за кілька днів, а нині обговорюють попередні тенденції. Головні макроекономічні показники виконати вдається, але в окремих сферах, які представляють один-два провідних підприємств, спостерігають не приріст, а падіння. Зокрема, говорить чиновник, суттєво це фіксують у машинобудівній галузі. Так для Кременчуцького автомобілебудівного заводу російський ринок звузився практично до нуля.

/Олена Адамович, заступник голови Полтавської ОДА

Традиційні наші партнери, на мою думку, хочуть таким чином впливати на дії України щодо вибору подальшого шляху інтеграції. Дуже суттєво звужуються наші традиційні ринки. Причому не в наслідок того, що попит на продукцію зменшується, а внаслідок якихось політичних рішень, як на мене/

Олена Адамович переконана: чим швидше Україна просуватиметься до Євроінтеграції, тим впевненіше почуватимуться самі українці, а виробники промисловості будуть захищені. Вихід чиновник бачить ще й у тому, щоб продовжувати підтримувати інвесторів, товаровиробників, представників малого та середнього бізнесу та активно працювати над заміщенням імпорту.

/Олена Адамович, заступник голови Полтавської ОДА

Обсяги промислового виробництва не такі, як нам хотілось би, немає тих приростів. Тим не менше, інвестиційна сфера дає підгрунтя сподіватись, що із ситуації ми виходимо. На сьогоднішній день цей бар'єр в 1 млрд. доларів США, накопичених загальних зовнішніх інвестицій в області вже працює/

Серед галузей, що традиційно зміцнюють економіку в регіоні, фахівці називають тваринництво та будівництво. Останнє, зокрема, допомагає Полтавщині утримуватись серед найрозвинутіших областей та посідати друге місце. А ще чиновник запевнила, що бюджети всіх рівнів, незважаючи на складнощі, у 2013-му будуть виконані.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію