Нинішнього тижня у Полтаві підпишуть меморандум з виробниками хліба

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/2SwwGP9_gPCq5

Про це під час прес-конференції повідомила заступник губернатора Олена Адамович. Таку традиційну домовленість представники обласної державної адміністрації укладають вже кілька років поспіль. Меморандум визначає ціновий коридор головного продукту, забезпечення хлібзаводів зерном, відповідальних за транспортне плече. Які відмінності матиме цьогорічний меморандум, кого ще, крім традиційних сторін, залучать до його підписання, та в яких межах коливатиметься ціна на соціальні сорти хліба протягом наступного після жнив року - дивіться далі.

Вже напрацьований з основними хлібопідприємствами області проект меморандуму планують підписати цього четверга - 4 липня. Договір укладуть між собою обласна державна адміністрація та виробники продукції. Крім цих сторін визначили низку учасників: аграрний фонд, хлібокомбінати та елеватори, зазначила заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олена Адамович. Чиновник запевнила: хотілося б, аби долучилися до цієї угоди й найбільші об'єкти торгової мережі, втім, чи це трапиться - не уточнюють. Натомість, представники влади розповідають про цьогорічні інновації у меморандумі: враховуючи досвід попереднього року, увесь обсяг зерна, необхідний підприємствам для виробництв хліба, не забезпечуватимуть. А контролюватимуть симетричну відповідальність сторін угоди.

/Олена Адамович, заступник голови Полтавської ОДА

Ми ставимо умову, що будемо продавати по визначеній ціні певні обсяги за умови, що обсяги виробництва хліба простої рецептури, як говорять люди «соціального хліба», на кожному підприємстві буде не менше 20%. Якщо хлібзавод бере на себе зобов'язання більше виробляти такого хліба, то він і більше буде забезпечений зерном/

Минулого року у червні обласна влада підписувала меморандум, але у лютому 2013-го довелося укласти додаткову угоду, до якої залучили аграрний фонд та представників мережі. Перед тим один із виробників підвищив ціну на соціальні сорти хліба, втім шляхом компромісу ситуацію стабілізували. Полтавці не могли зрозуміти, чи тримається ціна хліба на унормованому рівні, чи підвищується, адже виробники виготовляли його за власною рецептурою і різною вагою. Напередодні меморандуму-2013-го чиновники обіцяють прописати у ньому визначення хліба простої рецептури. Кажуть, він може бути будь-якої форми, значення матиме вид і сорт борошна. Щоб не було коливань протягом маркетингового року, ресурси концентруватимуть на елеваторах, транспортне плече навпіл поділять між виробниками хліба і зерна, залишать 5% рентабельності та закладуть ціновий коридор.

/Олена Адамович, заступник голови Полтавської ОДА

На хліб з борошна 1 гатунку білий ціновий коридор – 4-70 - 4-90 грн. за 1 кілограм, причому буханець має бути не менше 500 грамів вагою. Що стосується хліба з суміші житньо-пшеничної, то це 4 - 4-30 грн. за кілограм/

Це буде зерно 2-3 класу за ціною 1700 гривень за тону пшениці і 1,5 тисячі – за жито. Якщо все це вдасться, переконані представники обласної влади, і меморандум підпишуть, то ціна на хліб простої рецептури залишиться незмінною.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію