Аварійне дерево на вулиці Фрунзе,68 загрожує впасти на дитячий майданчик

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/eOHlQDYLgPE2L

Хочеш зробити щось якісно - зроби цем сам. Такого приниципу вже не один рік дотримуються мешканці будинку №68, що по вулиці Фрунзе. Хоча їх багатоповерхівка перебуває на балансі «Управлінської житлової компанії», скошують траву, встановлюють лавки на дитячому майданчику та вирішують решту побутових проблем люди за власний рахунок. Чергова - аварійне дерево, що височіє прямо над пісочницею у дворі.

Станом на початок літа поточного року у Полтаві комунальне підприємство «Декоративні культури» нараховує більше тисячі аварійних дерев. Причому так звані сухостої зустрічаються не тільки у віддалених районах, а й на центральних вулицях міста. Одні прикрашають сквери та парки, інші – зупинки громадського транспорту, а треті – небезпечно риплять тріснутим стовбуром прямо над дитячим майданчиком. Як, наприклад, аварійна груша у дворі будинку по вулиці Фрунзе, 68.

/Оксана Цінченко, мешкає по вул. Фрунзе, 68

Тільки піднімається вітер, ми боїмося, що ця груша впаде на нас, наших дітей, машини, які тут стоять/

/Оксана Євтушенко, мешкає по вул. Фрунзе, 68

Я мама двох дітей, і коли ми гуляємо на майданчику, мені б хотілося, щоб вони були у безпеці, не переживати, що груша впаде у будь-який момент, і невідомо, чим це може закінчитися/

Жити в постійному остраху, продовжує молода мати Оксана Євтушенко, їй набридло, тож десь з півроку тому жінка почала шукати допомоги в «Управлінській житловій компанії», на балансі якої перебуває її будинок. Але, говорить, жодних дій чи пояснень щодо їх відсутності досі не дочекалася.

/Оксана Євтушенко, мешкає по вул. Фрунзе, 68

Ми дзвонили до ЖЕДу, залишали свої заявки і письмово, і телефоном диспетчеру, тобто, люди не реагують/

Відтак, керуючись принципом «Хочеш зробити щось добре - зроби це сам», мешканці Фрунзе, 68 проблему аварійного дерева почали вирішувати самотужки. Як виявилося, ділиться ініціатор акції «Спиляймо грушу», це у нашому місті зробити не так просто.

/Сергій Суховій, мешкає по вул. Фрунзе, 68

Потрібно оббігати 1000 порогів - бюрократична машина не дає виконувати навіть за власні кошти благоустрій території. Спочатку привести комісію з ЖКГ, вони дають акт, де потрібно поставити підписи Зеленбуду, благоустрою. Назад повернути в ЖКГ, аж тоді вони дають «бігунок», що можна спилювати це дерево/

Зараз, продовжує пан Сергій, спилювання їх аварійної груші знаходиться на стадії останнього підпису. Коли він з'явиться, чоловікові та небайдужим сусідам доведеться викласти від 500 до 1000 гривень за ліквідацію дерева - саме на таку суму їх орієнтує КП «Декоративні культури». До речі, начальник останнього Олексій Харченко у телефонній розмові із нашими журналістами розповів, що зазвичай за подібні процедури із ними розраховуються не фізичні особи, а балансоутримувачі будинків. У випадку із Фрунзе, 68 це, нагадаємо, «Управлінська житлова компанія». Але остання, скаржаться мешканці, за 7 років, поки на її балансі перебуває багатоповерхівка, окрім спилу, не сплатили за жодні комунальні блага в їх дворі.

/Сергій Суховій, мешкає по вул. Фрунзе, 68

Ми за власний рахунок винаймаємо людей, які займаються покосом бур'янів, огородили самі газон, за власний рахунок побудували на дитячому майданчику лавки/

/Оксана Цінченко, мешкає по вул. Фрунзе, 68

Ми часто змушені гуляти під будинком - з двома дітьми, велосипедом і самокатом важко кудись дійти. Але гуляти, самі бачите, ніде. Пісок ми щороку завозимо самі - в тому році мій чоловік завозив, в цьому - інший тато діток/

Точку зору «Управлінської житлової компанії» стосовно зауважень мешканців Фрунзе, 68 нашим журналістам отримати не вдалося - телефон установи не відповідав впродовж всього дня. Відтак ми традиційно залишаємо право за усіма зацікавленими сторонами висловитися в ефірі нашого телеканалу щодо ситуації, яка склалася.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію