Один мільйон тонн ранніх зернових розраховують зібрати цього року аграрії Полтавщини

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/rEl8Wt-JgP8V3

Такий прогноз озвучив директор Департаменту землеробства України Олександр Демидов під час селекторної наради Міністерства аграрної політики та продовольства України з питань проведення жнив та цінової ситуації на зерновому ринку.

Станом на 8 липня поточного року у державі зібрали 40 % врожаю ранніх зернових культур, – повідомив під час селекторної наради Міністерства аграрної політики та продовольства України з питань проведення жнив та цінової ситуації на зерновому ринку заступник міністра аграрної політики – керівник апарату Олександр Сень. Такий же відсотковий показник на сьогодні тримає і Полтавщина.

/Володимир Замикула, заступник голови Полтавської ОДА

На сьогодні зібрано 160 тисяч тонн ранніх зернових - це дещо більше 40% до тих об'ємів, які треба зібрати. Врожайність складає 40,8 центнерів з одного Га/

Найбільша врожайність, продовжує Володимир Замикула, спостерігається у Машівському районі – 54,4 центнери на гектар. Разом із Полтавським районом лідирує Машівка і за темпами збору зернових: станом на 8 липня там оброблено вже 95% усієї площі - по 700-900 гектарів на добу. Втім поруч із лідерами загальну ситуацію на Полтавщині напружують менш врожайні (30 центнерів на гектар) та повільніші райони.

/Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА

На жаль, досить низькі темпи збирання врожаїв в Гребінківському, Кобиляцькому, Лохвицькому та Чорнухівському районах, де збиралося в день від 130 до 200 Га озимих культур/

Спеціально створена комісія при облдержадміністрації, обіцяють очільники регіону, візьме вищезгадані райони під особливий контроль. Адже вже на кінець перших жнив Міністерство аграрної політики та продовольства України очікує від Полтавщини 1 мільйон тонн намолоченого зерна. Підвищену увагу, за рекомендацією Державної служби з надзвичайних ситуацій, у Полтавській області, як і по всій Україні, приділять і охороні полів від пожеж. З початку жнив на території України у вогні загинуло вже 174 гектари посівів зернових.

/Анатолій Шкарбута, головний інспектор Департаменту запобігання НС Державної служби з НС

На даний час по державі виникло 10 пожеж на полях, де є посіви зернових, і одна пожежа в місцях зберігання кормів. На даний час по пожежах лідирують Донецьк і Миколаївська область. Там виникло по 2 пожежі/

Основними причинами лиха Анатолій Шкарбута називає підпали та необережне поводження із вогнем. На боці пожеж стоїть і погода: спекотне літо 2013-го створює пожежну небезпеку найвищих, 4-го та 5-го рівнів.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію