Уже з початку наступного року в Україні можуть з'явитися офіцери пробації

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/8cbrlvtJgPBog

Ці люди допоможуть суддям бачити особисті якості людей, які вчинили злочини, та визначати, наскільки вони безпечні для суспільства. Як зміниться доля таких правопорушників та про те, як можна зменшити кількість людей у місцях позбавлення волі, – наш наступний сюжет.

Пробація – це те, до чого прийшли у багатьох європейських країнах. Це нагляд за клієнтом, корекція його соціальної поведінки та мислення для попередження повторного скоєння злочину. Пробація буває різного виду, розповідають працівники благодійних організацій, інколи це лише контроль.

/Роман Дрозд, керівник пенітенціарного напрямку БА «Світло надії»

В основному це у тих країнах, де дуже розвинутий соціальний захист населення, де людині гарантується тимчасове житло, допомога держави, субсидії, де не дивляться, вчинив ти злочин, чи ні. І право людини повністю підкріплюється соціальними гарантіями держави/

Нині у трьох областях України відпрацьовують основні елементи пробації.

/Олександр Дем'яненко, завідувач сектором кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Полт.обл.

Це Біла Церква, де займаються досудовими звітами, Харків - ризиками і потребами, ми - по роботі з громадськими організаціями. Це вцілому буде об'єднано у закони про пробацію, бо без цих основних китів працювати буде дуже важко/

Наразі на розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроект, який може набути чинності вже з наступного року. Він передбачає зменшення кількості людей у місцях позбавлення волі, а натомість нову форму роботи з ними та введення на службу так званих офіцерів пробації. Суддя зможе робити запит до служби пробації, де за 10 днів повинні будуть зібрати інформацію про певну людину.

/Олександр Дем'яненко, завідувач сектором кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Полт.обл.

Офіцер пробації повинен буде вивчити цю особу і докласти у текстовому варіанті, що собою ця особа представляє. Він не впливає на суддю, прокурора, він не адвокат. Це особа нейтральна, але він даватиме пропозиції, чи повинна буде особа перебувати у місцях позбавлення волі, чи ні/

У Полтаві виділили приміщення для роботи підрозділів служби пробації, працівники «Світла надії» розповідають, що вже зібрали деякі кошти для роботи, але цього поки що недостатньо.

/Роман Дрозд, керівник пенітенціарного напрямку БА «Світло надії»

Якщо є можливість у власників будівельних фірм, магазинів надати допомогу у проведенні ремонтних робіт, допомогти будівельними матеріалами, то ми будемо дуже вдячні. Це, в першу чергу, безпека наших полтавців. Адже, що якісніше ми будемо працювати з цими людьми, тим безпечніше буде у нас у місті/

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію