Представники різних церков міста годують бездомних у сквері поблизу Південного вокзалу

Коли на вулиці мінусова температура і немає даху над головою, тарілка гарячого борщу – на вагу золота. П'ять днів на тиждень представники різних церков Полтави годують бездомних у сквері поблизу Південного вокзалу. Віруючі жертвують гроші на продукти та готують страви, якими годують безхатченків. З тими, кого благодійна допомога рятує від голоду, спілкувалися наші кореспонденти.

Тетяна Сергіївна живе у бідності, свій дах над головою, розповідає, є, але житло у занедбаному стані, грошей на одяг та харчі взагалі не вистачає, допомагають родичі та небайдужі люди. Кілька днів на тиждень жінка приходить у сквер поблизу Південного вокзалу, щоб поїсти. Тут бездомних годують віруючі.

/Тетяна Іваненко, приходить на гарячі обіди у сквер біля Південного вокзалу
Велике спасибі людям, які турбуються про бідних, про тих, у кого немає даху над головою, яким немає що їсти. Вони приходять і з задоволенням гаряченького поїдять. Це велика справа/

Рік минув відтоді, як прихожани християнсько-євангельської церкви почали готувати для безхатченків, розповідає полтавка Алла Філіна.

/Алла Філіна, готує їжу для бездомних
Я годувала спочатку сама від себе, готували с мамою. А три роки тому побачила, що годує ще й лютеранська церква, вони займаються цією благодійною діяльністю, підключили ще 5 церков міста. Сьогодні 5 днів на тиждень люди можуть поїсти гарячих страв/

До приміщення вокзалу безхатченків не пускають, місця, де вони могли б поїсти у теплі, немає, людей годують у сквері просто неба.

/Антоніна Ангелова, готує їжу для бездомних
Ми годуємо гарячими стравами: борщем зі сметаною, хлібом, чаєм, печивом. Іноді печемо пиріг або пиріжки, салати робимо/

На приготування одного обіду, розповідають віруючі, витрачають майже 100 грн. У такому термосі – 24 літри борщу. Щодня приходять поїсти від 10 до 30 людей.

/Сергій Жук, приходить на гарячі обіди у сквер біля Південного вокзалу
Я з АТО, якщо чесно, я там на 32-му посту стою. А зараз, чесно, прийшов поїсти/

Сергій не місцевий, у Полтаві він кілька днів. Чоловік розповідає, що їде на малу батьківщину, у Харківську область. Оскільки зайвих грошей немає, харчується разом із безхатьками. У кожного з цих людей – своя історія.

/Тетяна Іваненко, приходить на гарячі обіди у сквер біля Південного вокзалу
Є у мене один знайомий. Він допомагає одному чоловіку, там і переночувати може. Хто як може, той так і прилаштовується/

Бездомним бракує теплих речей, говорять організатори благодійної акції, і запевняють: не відмовляться від будь-якої допомоги. Якщо маєте таке бажання, телефонуйте: 095 752 05 75.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію