Як служиться в армії – показали призовникам Полтавської області

Військкомати області сьогодні влаштували «День відкритих дверей». Майбутніх призовників з усіх районів повезли на екскурсію до однієї із військових частин. Що їдять, скільки отримують та чим забезпечені контрактники – розповіли і навіть показали.

Здобудь собі честь – Україні славу. Збройні сили України стараються бути привабливими. Подивитися, яка вона – військова служба за контрактом, до частини 0312 з'їхалися з усієї Полтавщини. Кожен військкомат області привіз на екскурсію потенційних призовників.

/Дмитро Губський, Полтавський обласний військовий комісар
Ми вчора попередили, командир говорить: «Я готовий, без проблем, приїжджайте». Тобто тут ніхто не готувався, це нормальна повсякденна діяльність. 90% військових частин уже мають точно такі ж умови проживання на території частини/

Житло на території військової частини безкоштовне. До послуг – елементарні меблі, пральна машина, туалет та душова. На кухні – холодильники, плити – тут готують собі їсти контрактники. Раз на день в умовах миру, і тричі – в умовах війни їх годує держава. Традиційну військову їжу у День відкритих дверей частини виставили як музейний експонат.

/Віталій Сторожук, заступник командира частини 0312, начальник відділу матеріально-технічного забезпечення
На першу страву в нас борщ зелений з м'ясом, друга – каша гречана з м'ясом, салат зі свіжої капусти, булочка, хліб і компот/

М'ясо, риба смажена, оселедець, овочі. Двічі на тиждень дозволені ковбасні вироби, і пару років тому як в обов'язкову їжу ввели сало з часником.

/В індивідуальній упаковці, на кожного солдата за нормою належить по 50 грам/

На відміну від контрактників, строковикам казенна кухня доступна тричі на день. Військові запевняють: українська армія підіймається з колін і стає престижним місцем роботи. Командир частини на своїй посаді із 2000-х років, говорить: тоді і зараз – як небо і земля.

/Ігор Іванченко, командир в/ч-0312
Це як взяти картину та її зворотній бік. Це дві різні речі, є нове обмундирування, є нові підрозділи, до речі, ми бачимо зразки техніки, які уведені у новий підрозділ/

Через появу над базами ворожих безпілотників тут увели новий зенітно-ракетний підрозділ із технікою швидкого реагування та із хорошою прохідністю. По бойових машинах у День відкритих дверей охоче лазять діти.

/Віталій Бутко, командир роти забезпечення та ліквідації наслідків в/ч-0312
Призначена для ведення радіаційної, хімічної, біологічної розвідки ділянок та маршрутів/

Наш екскурсовод по техніці Віталій говорить: підйом по кар'єрі – одна із принад військової служби. Мовляв, він сам після навчання у Харківському військовому інституті в частину потрапив командиром взводу, зараз має звання старшого лейтенанта, а через рік буде капітаном.

/Віталій Бутко, командир роти забезпечення та ліквідації наслідків в/ч-0312
Є до чого прагнути, є до чого рости/

Іще одним плюсом служби в армії називають забезпечення. Чоловіки у частині запевнили: увесь одяг на них – від держави.

/Максим Нарожний, начальник бронетанкової служби в/ч-0312
Раніше був один, тобто ми його носили, і, звісно, зношувався він дуже швидко, і доводилося за свої кошти щось купувати. Зараз нам належить два, ну тобто на заміну. Попрали, надягнули інший.../

Дещо із того, чим забезпечує країна військовослужбовців, виставили на оглядини. Окрім теплої форми, що перевтілюється у демісезонну, тут спальні мішки, каремати і найцікавіше для хлопців – зброя. Та головним козирем служби в армії називають зарплату у 7 тисяч гривень і вище.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію