За лютий 2017 року Полтавська митниця перерахувала до держбюджету 305,5 млн.грн.

Про це та інше говорили на брифінгу, під час якого на Полтавській митниці Державної фіксальної служби України підбили підсумки роботи за лютий 2017 року.

В адміністративному будинку Полтавської митниці Державної фіскальної служби України звітували про виконану роботу у лютому поточного року. На брифінгу виконуючий обов'язки начальника Полтавської митниці Валерій Остапчук розповів, що за минулий місяць Полтавська митниця перерахувала до Державного бюджету 305,5 млн грн. Окрім цього, здійснили оформлення 2751 експортно-імпортної митної декларації, що на 16,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року. 

Валерій Остапчук, в.о. обов’язки начальника Полтавської митниці ДФС

- У зв’язку з великим значенням сільськогосподарської галузі у Полтавській області такі місяці, як лютий-березень, для Полтавської митниці є дуже напруженими, тому що завозиться насіннєвий матеріал, який буде використовуватися у посівній. І на перше місце по сплаті податків виходять суб’єкти, які займаються імпортом насіннєвого матеріалу, засобів захисту рослин.

За словами Валерія Остапчука, у порівнянні з лютим минулого року товарообіг зріс, проте є деякі особливості. Імпортний товарообіг зменшився, а експортний зріс.

Валерій Остапчук, в.о. обов’язки начальника Полтавської митниці ДФС

- У лютому 2017 року товарообіг за експортними операціями склав 73,1 млн доларів США, тоді як у лютому 2016 року за експортними операціями такий товарообіг складав всього 63,5 млн доларів США.

Що ж стосується імпортного товарообігу, то у лютому 2017 року він складав 52,6 млн доларів, а у лютому 2016 року він становив 59 млн доларів. Такі дані пов'язані із специфікою регіону, де переважають експортні операції. Загалом за лютий 2017 року вантажі експортувалися до 55 країн світу, а от імпортні поставки надійшли з 41 країни. Також під час брифінгу обговорювали митний контроль і митне оформлення товарів, що містять об'єкти права інтелектуальної власності. Про те, як це здійснюється на практиці, розповів начальник відділу митного контролю Євген Богдан.

Євген Богдан, начальник Полтавського відділу митного контролю ДФС

- Правовласник, який має підстави вважати, що його права будуть порушені або порушуються під час перетину його товарів через митний кордон України, подає до центрального апарату ДФС відповідну заяву з проханням включити об’єкт права інтелектуальної власності до митного реєстру.

Після включення до митного реєстру всі митниці України здійснюють відповідні заходи з охорони прав інтелектуальної власності. Якщо митниця виявляє ознаки порушення прав інтелектуальної власності, щодо товарів, пред'явлених до митного контролю і митного оформлення, їх митне оформлення призупиняється. 

Євген Богдан, начальник Полтавського відділу митного контролю ДФС

- З початку року у нас було 15 призупинень товарів, які містять право інтелектуальної власності і знаходяться в митному реєстрі. На всі були отримані дозволи, і після отримання дозволів було проведено митне оформлення у вільний обіг на території України.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію