У Полтаві з'явилося спільне бюро Інституту розвитку міста та проектів міжнародної співпраці

Кожен бажаючий може прийти до нього та отримати інформацію про розробку Концепції інтегрованого розвитку Полтави, запропонувати власні ідеї щодо цього.

Полтава поглиблює міжнародне співробітництво. У нашому місті відкрилося спільне бюро Інституту розвитку міста та проектів інтернаціональної співпраці. Серце та мозковий центр цього співробітництва відтепер розташовуватиметься за адресою вул. Небесної Сотні 1/23. У четвер ввечері керівники міста та області, а також представники німецько-швейцарського проекту перерізають тут символічну червону стрічку.

Матіас Брандт, керівник проекту «Інтегрований розвиток міст»

- Я вважаю, що сьогодні дуже важливий момент у відкритті такого інформаційного центру. Центру, куди кожен мешканець міста може прийти і отримати інформацію про те, як розвивається проект, як він виконується, і отримати вільний доступ інформації.

На базі цього офісу працюватимуть організації, які безпосередньо задіяні в економічному, соціальному й міському розвитку та демократичних перетвореннях міста і Полтавської області.

Юрій Левченко, директор КО «Інститут розвитку міста»

- На сьогодні потрібно говорити мовами проектів. Є проект, є задачі, є рішення сесії, є рішення депутатів, проголосували, виділили кошти, реалізували проект. Є міжнародні донори, які сьогодні теж залучають кошти, дають нам ці кошти, але ми повинні прозоро їх використати, максимально ефективно на вирішення тих проектів, які ми з вами започаткуємо.

Фахівці німецького проекту GIZ наразі працюють ще у трьох містах України – це Житомир, Вінниця та Чернівці. Проте Полтава стала першою, де відкривається подібний офіс співпраці.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Ми декілька років проводили перемовини з цим інвестором. І сьогодні, дивлячись на те, що люди за свої власні кошти зробили ремонт, я впевнений, що в цьому році буде вкладення вже перших півтора мільйона гривень в розвиток нашого міста, то все-таки я починаю розуміти як міський голова, що інвестор в наше місто вже сьогодні зайшов.

Які ідеї можуть отримати фінансову підтримку від неурядової організації GIZ, обговорювали в п'ятницю. На цьому засіданні Полтава, Чернівці, Житомир та Вінниця презентують свої демонстраційні проекти.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Що таке демонстраційні проекти? Це проекти, які вже в роботі. Є виготовлений проект, є затверджені бюджетні кошти на реалізацію. Тому що ті кошти, які хоче долучити німецька сторона, мають бути освоєні цього року.

Від Полтави зокрема на розгляд німецьких партнерів надійшли проекти облаштування бульвару Богдана Хмельницького, Дендропарку, реконструкції парку «Перемога», створення Алеї Героїв у парку ім. Котляревського тощо.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію