Майже 48 тисяч – за смаколики, сувеніри та розваги

Майже 48 тисяч гривень за смаколики, сувеніри та різні розваги вторгували полтавські волонтери на Великодньому ярмарку. Одночасно із цим співали та змагались за кращі пасхальні твори різні колективи з усієї області. На що підуть зібрані гроші – вже знають: на них хочуть купити помпу для відкачування води та допомогти реабілітуватись молодому хлопцеві, який втратив на Сході ногу.

Молитва різними мовами. Полтавці у понеділок традиційно біля Свято-Успенського собору святкують Пасху. З опівдня тут вирує ярмарок.

За перші півгодини вже продали велику макітру полтавських галушок.

Тетяна Триус волонтер

- З м'ясом, зі сметанкою. 15 гривень коштує три штучки.

Тут же готують, тут же їдять. За прилавками стоять навіть діти.

Мирослава

- Ми продаємо пряники і пиріжки різні. Смаколики всякі. 

- А що найсмачніше?

- Найсмачнішого немає, бо все смачне.

Кому посмакувати, а кому – розважитись. На дітвору одягають шоломи, лаштують кріплення – і гайда на майже скелю.

Полінка

- Мені дуже захоплювало, бо було красиво. Згори дивитися на висоті.

Хто боїться висоти – є справи спокійніші. Зробити справжню писанку, або розмалювати із солоного тіста, або змайструвати щось зі справжніми копами. 

Катерина Жигилій, поліцейський роти №1 

- Ми з дітками виготовляємо флікери такі. Для того, щоб учасників дорожнього руху, а саме пішоходів, було у темну пору доби добре видно.

А ось ці жіночки три роки приїздять на обласний Великодній фестиваль «Свято Пасхи», що відбувається тут же. Композиції презентують колективи з різних районів. Це вишиваний проект з Гадяччини, в якому показують історію, красу і високу духовність української жінки. Його вишивали рік, обдумуючи композицію.

Людмила Зубко, вчитель історії Хицівської школи Гадяцького району

- Ми сьогодні представили зовсім новий міжнародний проект – «Віра, Надія і Любов». Це присвячено 360-річчю підписання Гадяцької угоди. Коли Іван Виговський хотів знайти союзників і відстояти незалежність України, він звернувся до Польщі та Литви. І хотів на рівних правах об'єднати ці три держави.

Роботи оцінюють та обирають кращу. А переможець цьогоріч поїде на екскурсію до Верховної Ради.

І вже традиційно волонтери на ярмарку збирали гроші для реабілітації поранених захисників. 

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП

- У нас є військовий із Семенівського району, який втратив ногу. Хлопець молодий. І частина коштів, наскільки буде там потреба, скільки зберемо – буде спрямовано на його реабілітацію, щоб він знову навчився ходити. А те, що залишиться, – у нас є вже замовлення від військовослужбовців: хлопцям потрібна помпа якась спеціальна для відкачування води.

Загалом зібрали майже 48 тисяч гривень.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію