Психіатри Полтавщини витратили більше 5 мільйонів бюджетних та позабюджетних коштів

Півтора роки вони навчалися лікувати по-новому – переймали досвід в іноземних колег в рамках литовсько-українського проекту.

Днями литовсько-український проект, що стосувався реформи системи психічного здоров'я, офіційно закрили. Він діяв півтора роки, і під час нього лікарі вивчали нові підходи до надання психологічної допомоги. 

Арвідас Скорупскас, ініціатор проекту, колишній радник Міністра охорони здоров'я Литовської республіки

- І Литва, і Україна перейняла систему охорони здоров'я радянську, де взагалі було лікування тільки медикаментами, стаціонарне лікування, а зараз увесь цивілізований світ перейшов на біопсихосоціальну модель.

Біопсихосоціальна модель лікування психічних травм та недугів передбачає застосування трьох компонентів: медикаментів, психологічної допомоги та соціальної реабілітації. До проекту третього компоненту в практиці українських психіатрів не існувало, запевняє литовець. Як наслідок – поява на Полтавщині служб, що надають принципово нові послуги. 

Дмитро Храмов, практичний психолог Полтавського обласного наркологічного диспансеру

- Центрів психологічного здоров'я всього населення України. Є окремі теми, які ми вивчали і тут в Україні у литовських спеціалістів, і їздили у Вільнюс, там дивилися. Це стосується пацієнтів у кризових ситуаціях, наших учасників АТО...

Наталія Супруненко, практичний психолог, керівник психологічної служби Полтавської психіатричної лікарні ім.Мальцева

- Ми мали можливість спілкуватися з практичними спеціалістами, ми мали можливість спілкуватися з пацієнтами та чути їх історії, чути їх відгуки на уже новий підхід до їх проблеми.

В рамках проекту у 5 лікарнях Полтавщини створили мультидисциплінарні бригади. До їх складу увійшли психіатри і психотерапевти, психологи, медсестри, медпрацівники, реабілітологи. На базі психіатричної лікарні створили Центр психічного здоров'я та впровадили програму психо-соціальної реабілітації. А на базі Полтавського та Кременчуцького госпіталів для інвалідів війни створено центри психологічної реабілітації учасників бойових дій. За даними прес-центру Полтавського департаменту охорони здоров'я, медзаклади, що взяли участь у реалізації пректу, витратили більше 5 мільйонів бюджетних та позабюджетних коштів. 

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію