На Полтавщині модернізують систему професійно-технічної освіти

Заклади об'єднують, за рахунок чого отримується економічний ефект. Головне – не кількість ПТУ, а якість знань їх випускників, кажуть у профільному департаменті. Які робітничі професії нині найбільш затребувані на ринку праці та на якому етапі процес цієї модернізації, обговорювали на засіданні регіональної ради професійної освіти.

Знівелювати прірву між роботодавцями і освітою – таке завдання ставить перед собою обласна влада. Нинішню ж ситуацію на ринку праці губернатор Полтавщини називає алогічною.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- При тому, що ми маємо наповнення невисоке в училищах, ми маємо сьогодні дефіцит робочих професій безпосередньо на підприємствах Полтавської області, і ми маємо сьогодні в закладах центру зайнятості людей, які стоять як безробітні.

Натомість на підприємствах не вистачає робочих рук. Промислові гіганти Полтавщини потребують кваліфікованих кадрів.

Володимир Псєха, виконавчий директор Регіонального відділення УСПП

- Це, перш за все, попит на слюсарів з металоконструкцій та зі складання металевих конструкцій, електромонтерів, верстатників широкого профілю, токарів, фрезерувальників, операторів верстатів з програмним керуванням.

А от перукарі, оператори комп'ютерного набору, кухарі – у надлишку. Врегулювати цю ситуацію, кажуть у Департаменті освіти, може регіональне замовлення. Відповідно до нього, вже розпочався процес модернізації закладів професійно-технічної освіти. У Горішніх Плавнях із двох навчальних закладів створили Вище професійне гірничо-будівельне училище.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Уже на сьогоднішній день за рахунок економії штатних одиниць по місту Горішні Плавні ми маємо 700 тисяч економії за рахунок скорочення штату. При чому, всі педагогічні працівники і працівники, які працювали в одному і в іншому навчальному закладі, мають відповідну роботу. Далі – місто Кременчук. Три навчальні заклади об'єдналися, і створено Єдиний регіональний центр професійно-технічної освіти. Тут маємо економію ще більше – 1 млн 150 тисяч гривень.

На завершальному етапі – об'єднання професійно-технічних закладів у Зінькові. Після цього модернізацію планують провести у Лубнах та Хоролі.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію